Corona virüs

Kovid-19 hastalarına ait verilere göre erkeklerde ölüm oranları daha yüksek
Kovid-19 hastalarına ait verilere göre erkeklerde ölüm oranları daha yüksek ABD'de yayımlanan yeni bir rapor, Kovid-19'un neden olduğu ölüm oranının erkeklerde en az yüzde 50 daha yüksek olduğunu ortaya koydu.
Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi?
Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi? Farmakoloji uzmanı ve immünoloji uzmanından oluşan bir ekip, koronavirüs pandemisinin laboratuvar ortamında başlatıldığını iddia etti.
Ebola endişe yaratıyor!
Ebola endişe yaratıyor! Dünya corona virüsü salgınıyla mücadele ederken endişe yaratan bir açıklama geldi.
Koronavirüs salgını bitti mi?
Koronavirüs salgını bitti mi? Pandemi dünya genelinde etkilerini yitirse de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19 salgınını "küresel acil durum (Uluslararası Halk Sağlığı Acil Durumu-PHEIC)" olarak nitelemeye devam kararı aldı.
Çocuklarda "süper enfeksiyona" dikkat!
Çocuklarda "süper enfeksiyona" dikkat! Son zamanlarda nezle ve grip vakalarında artış yaşandığına dikkat çeken Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Çiğdem Kalaycık Ertugay, “Her iki hastalığa da bir süre sonra bakteriyel bir enfeksiyon da eklenebiliyor’’ dedi ve süper enfeksiyon olarak adlandırılan bu durumla ilgili önemli bilgiler verdi.
Endişe yaratan yeni koronavirüs varyantı XBB'ye dair tüm bilinenler
Endişe yaratan yeni koronavirüs varyantı XBB'ye dair tüm bilinenler Yeni koronavirüs varyantı XBB, son günlerde bazı ülkelerde vaka sayısını artırarak endişe yaratıyor.
Feryal Gülman'dan çok üzücü haber
Feryal Gülman'dan çok üzücü haber Cemiyet hayatının tanınan ismi Feryal Gülman'dan herkesi üzen haber...