Corona virüs

Uzmanı uyardı: "Omicron’da BA.5’E dikkat!"
Uzmanı uyardı: "Omicron’da BA.5’E dikkat!" ‘’Birçok ülkede Omicron’un alt varyantı BA.5’in sonbahar ve kış aylarında tehlikeli boyutlara ulaşabileceği endişesi yaşanıyor’’ diyen Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin, ‘’Rehavete kapılmak çok yanlış. Bu riske karşı tedbirli olmalıyız’’ uyarısında bulundu…
Covid-19 vakaları tekrar artmaya başladı
Covid-19 vakaları tekrar artmaya başladı Corona virüsü salgınıyla ilgili umut verici açıklamalar ve öngörüler kamuoyu ile paylaşılırken bazı bölgelerde vaka sayılarında yeniden bir artış görüldüğü ortaya çıktı.
Okullar açıldı, TTB aşıyı hatırlattı
Okullar açıldı, TTB aşıyı hatırlattı Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sağlıklı ve başarılı geçmesi, yüz yüze eğitimin kesintisiz yapılabilmesi için 5 yaş üzeri tüm çocuklara aşı tanımlanması, covid-19 aşısı ile ilgili ulusal kampanya başlatılması çağrısı yaptı.
Mustafa Şentop'un Covid-19 testi pozitif çıktı
Mustafa Şentop'un Covid-19 testi pozitif çıktı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Covid aşısı iğnesiz mi olacak?
Covid aşısı iğnesiz mi olacak? Corona virüsü salgınının başladığı ülke olan Çin'de iğnesiz Covid-19 aşısında umut verici bir gelişme yaşandı.
Corona virüse yakalanan Bakan Koca hakkında son gelişme
Corona virüse yakalanan Bakan Koca hakkında son gelişme Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs testinin negatife döndüğünü duyurdu.
Amerika'da Omicron paniği!
Amerika'da Omicron paniği! Corona virüsünün en bulaşıcı versiyonu olarak bilinen Omicron varyantına karşı geliştirilen Covid-19 aşıları için ABD'den kullanım onayı geldi.