Vizyona girmesi engellenen Neşet Ertaş filmiyle ilgili yapımcısından açıklama

Dijital Sanatlar'ın Neşet Ertaş'ın anısına çektiği "Garip Bülbül Neşet Ertaş" filminin vizyona girmesi efsane ozanın ailesi tarafından mahkeme kararıyla engellenmişti.

Vizyona girmesi engellenen Neşet Ertaş filmiyle ilgili yapımcısından açıklama

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre Neşet Ertaş’ın çocukları babalarının hayatını anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminin vizyona girmesini mahkeme kararıyla yasaklattı.

Tedbir konulan filmin yapım şirketi Dijital Sanatlar’ın patronu Mustafa Uslu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Uslu, “Garip Bülbül Neşet Ertaş filmimizle ilgili, büyük ustamızın değerli hatırasına yakışmayan çok üzücü bir sürecin içindeyiz. Prof. Erol Parlak’ın, merhum sanatçı Neşet Ertaş’ın onayı ve resmî muvafakatiyle kaleme aldığı 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' isimli kitabından uyarlanan filmimizin Neşet Ertaş’ın hayatına ve Abdal kültürüne yakışan, kişilik hak ve manevi değerlerine saygılı bir sanat eseri olduğu sabit iken ihtiyati tedbir kararı ile bir sanat eserinin seyircisi ile buluşması ertelenmek zorunda bırakılmıştır. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nce filmimize verilen ihtiyati tedbir kararına yapım şirketi Dijital Sanatlar olarak itirazlarımızı sunmuş bulunmaktayız. Verilen kararın kaldırılması için, yine hukuk ve yasalar çerçevesinde, imzalı sözleşmelere ve noter onaylı muvafakatnamelere dayanan haklarımızı Türkiye Cumhuriyeti adaletine güvenerek kullanıyoruz, kullanacağız” dedi.