Yalova Terma City mağdurlar ve şikayetçilerle mi doldu?

Yalova Terma City ile ilgili Şikayetvar.com sitesine yapılan ihbarlar neredeyse patlamış durumda.

NoktaBursa'nın haberine göre işte o şikayetlerden bazıları

"Kahvaltıya indim ve kahvaltı ise herhangi bir yerde verilen bir standart kahvaltı bile değildi ve aileme acil toplanıp geri dönmek istediği söyledim ve otelden çıkış yapmak istediğimi resepsiyona ilettim. Aldığım cevap sadece hayırlı yolculuklardı parayla rezil olmak buna denir."

”Tam bir fiyasko tatilimi anlatayım size Yalova Termal ® Terma City ® 3 gün 2 gecelik tatilimde 1 gece konaklayabildim. Sadece otele giriş yaptım kapıda ki resepsiyonların bekletmeleri kaale almayan umursuz tavırlarından belliydi aslında nasıl bir yere gelmiş olduğum zar zor oda kartımı aldım ne valizleri taşıyacak insan ne odamı gösteren hiç kimse ortalarda yok neyse kendi imkanlarımla odaya gittiğimde odanın temizliği yapılmış gibi gözüküyor fakat ağır bir koku vardı klimalardan geldiğini fark ettim. Hemen kapattım. Sorunu bu şekilde çözdüm. 2 buçuk yaşında bebeğim ® var hadi havuza ineyim dedim havuz hınca hınç insan şaşırdım kaldım. En azından bir şezlong isteyim kenara çekileyim dedim meydancı aradım 15 dakika falan buldum şezlong istedim yok dedi.

Bu kadar insan ne dedim günü birlikçiler var napayım dedi AA öyle mi dedim kendi imkanlarımla vallahi başkalarının şezlonglarını çektim 1 saat durdum durmadım odaya çıktım en azından odanın banyosunda en azından çocuğumla dururum dedim ama banyoyu bir gördüm termal otelin banyosu bu kadar küçük ve normal bir otel banyosu olduğunu gördüm ve otelde vakit geçirmeyeceğini anladım ve Yalova merkeze giderek uyku vaktinin gelmesini bekledim ve otelde konakladım ertesi gün ise kahvaltıya indim ve kahvaltı ise herhangi bir yerde verilen bir standart kahvaltı bile değildi ve aileme acil toplanıp geri dönmek istediği söyledim ve otelden çıkış yapmak istediğimi resepsiyona ilettim aldığım cevap sadece hayırlı yolculuklardı parayla rezil olmak buna denir. Diyeceklerim bu kadar”

"Karaderili şirketler grubuna ait Terma City ® devremülk mağdur ediyor. Bu firmadan arkadaşım vasıtası ile inanarak devremülk aldım. Sadece havuz ve sıcak suları kullanmak için. Tatil zamanı Termacity üzerinden Bodrum Mio ® Mare Resort veya Kuşadası Holiday & Leisure Club otelini aradığınızda yer olmadığını söylüyorlar.

Ama normal müşteri olarak aradığınızda hemen ilgileniyorlar ve yer olduğunu görüyorsunuz. Aidat zamanı her gün ararlar mesaj atarlar, şu güne kadar ödemezseniz icraya veriyoruz derler. Aidatı aldıktan sonra kurtuldum zannetmeyin sonra diğer ekip kiralama yapmak, değiştirmek ister misiniz diye sizi daha çok mağdur etmek için aramaya devam ederler.

Bitti mi hayır işten ayrılanlar olur onlarda yeni firmaya geçtiğinde sanki Terma City’den arıyor gibi arar size başka yerdeki devremülkü satmaya çalışırlar.

Firmadan mesaj gelir Halkla İlişkiler departmanımızdan A***E**** , M***E*** , M***Y***’nin firmamızla ilişkisi kalmamıştır. Sizi ararlarsa dikkatli olun savcılığa suç duyurusunda bulunun derler. Yani sisteme bilgileriniz girdikten sonra tüm devremülk firmalarına bilgileriniz servis edilir. Hiçbir zaman kurtulamazsınız.

Terma City Otel’den Yer Kiralama : Size form gönderirler formda sözleşme no ad soyad yazar. Otelde kalacak kişilerin t. C. Numaraları isim soy isim yazar, Tatilin başlangıç süresi yazar ama bitiş süresi yazmaz. Yani kalan kişi tatilini uzatabilir. (Başlangıçta sizden onay alınır, Sonrasında yazılı bir evrak istenmez) Ve gelen kişi sayısı sizin hakkınızdan bir kişi fazlaysa size danışmadan yazılı beyanınız olmadan Yeni oda açılır ve geçmiş hakkınızdan düşülür. Ayrıca otelde kalırsanız yemek ücreti olarak günlük 150TL ödemek zorundasınız. Yani 4 kişilik bir aile için 1 hafta kaldığınızda 4200TL ödemek zorundasınız. 150TL (1 Kişi) *7gün= 1050TL 4Kişi*1050TL = 4200TL Hangi birini yazacağımı şaşırdım. Kurumsallıkla uzaktan yakından alakası olmayan bu firmadır."

Kaynak: şikayetvar.com / noktabursa.com