Yargıtay onadı: Adnan Oktar'a 8 bin 658 yıl hapis!

Yargıtay, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü Davası’na dair kararladı onadı. Adnan Oktar’ın 8 bin 658 yıllık cezası dahil verilen tüm hükümler kesinleşti.

Yargıtay onadı: Adnan Oktar'a 8 bin 658 yıl hapis!

Sabah Gazetesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü 'örgütü' aktif tutmak ve yeni üyeler kazandırmak amacıyla avukatlar aracılığıyla yeniden çalışmaya başladığı tespit edilmişti. Tespit üzerine başlatılan soruşturma sonunda aralarında örgüt lideri Adnan Oktar'ın da olduğu 20 kişi hakkında dava açılmıştı.

SEGBİS'TE İLGİNÇ DİYALOG

Dava bugün İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam etti. Adnan Oktar'ın bulunduğu 5 tutuklu sanık SEGBİS ile bağlandı. 9 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Duruşmanın başlanması beklenirken Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan Adnan Oktar ve diğer tutuklu sanıklar aralarında ilginç diyaloglar gerçekleşti.

ADNAN OKTAR'DAN KOMBİN ŞOVU

Kadın sanıklar Adnan Oktar'ın yaptığı esprilere kahkahalarla cevap verdileri.

Oktar'a sık sık iltifatlar ederek, "Aşkım saçların çok güzel olmuş. Çok fitsin. Baştan sona erkek maşallah. Seni çok seviyoruz. Özledik seni, değerin çok arttı" gibi ifadeler kullandılar. Adnan Oktar bir kadın sanığın kendisine "Aşkım beyaz sana çok yakışmış" demesi üzerine ayağa kalkarak kıyafetlerini ve ayakkabılarını gösterdi.

"BİZİMKİLER ASLAN GİBİ DURUYOR CEZAEVİNDE"

Savunma yapan tutuksuz sanık Esra Saraçoğlu, Nihal Candan'ın 38 kiloya düştükten sonra tahliye edilmesine tepki göstererek "Kızcağız iman etmeyi bilmiyor, imanı zayıf, dayanamadı. Bizimkiler Aslan gibi duruyor cezaevinde. Güvenilir ve imanlı bir insanım. Arkadaşlarımın imanı da çok yüksek. Allah benim karşıma ilk başta güvendiğim Adnan Beyi çıkardı. Benim ahlak anlayışımı benimseyen insanlarla karşılaşmamı sağladı" diyerek beraatını talep etti.

6 SANIK AVUKATIN DOSYASI AYRILDI

Davada sanık olarak yer alan avukatların vekilleri, mahkemeden müvekkillerinin avukatlık görevi sırasında işledikleri iddia edilen suçlar nedeniyle dosyalarının ayrılıp durma kararı verilmesini ve Adalet Bakanlığı'ndan yargılama izni alınmasını talep ettiler. Talebi değerlendiren mahkeme heyeti, sanık avukatlar Arzu Gül, Ayşe Toprak, Burak Temiz, Sinem Mollahasanoğlu, Pelin Durmuş ve Tuğba Bal'ın dosyalarının ayrılmasına, yargılamanın durdurulmasına ve Adalet Bakanlığı'ndan yargılama izni alınmasına karar verdi. Duruşma yarın devam edecek.

Adnan Oktar'a verilen 8 bin 658 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı

Yargıtay 1.Ceza Dairesi Ceza Dairesi Adnan Oktar hakkında verilen 8 bin 658 yıl hapis cezasını ve Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü kapsamında verilen cezaları onadı. Gerekçeli kararda Oktar hakkında verilen 8 bin 658 yıl hapis cezası dahil örgüt üyeleri hakkında verilen hükümler kesinleşmiş oldu.

Örgüt üyeleri cinsel istismar, kasten öldürmeye teşebbüs, eziyet, eğitim hakkının engellenmesi, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, kişisel verilerin izinsiz kayıt edilmesi gibi çeşitli suçlardan cezalandırılmıştı.