Yılmaz Özdil yazdı: "Aaron Goldsmith"

Yılmaz Özdil'in Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan bugünkü yazısı...

Yılmaz Özdil yazdı: "Aaron Goldsmith"

Aslında ismi Reza Zarrab'tı.

Sayın hükümetimiz tarafından “istisnai kişi” sınıfına sokuldu, Türk vatandaşı yapıldı, ismini Rıza Sarraf olarak değiştirdi.

Asrın liderimiz kendisini pek takdir ediyordu, “hayırsever” diyordu, “Ülkemize katkısı olan, hayır işleri yapan bir zat” diyordu.

17/25 Aralık kepazeliğinden sonra “milli kahraman” olarak yandaş televizyona çıkarıldı, Türk Bayrağı'nın önüne oturtuldu, “200 ton altın ihraç ettim, hepsini devletin denetimiyle yaptım, Türkiye'nin cari açığının yüzde 15'ini tek başıma ben kapattım” dedi.

“İhracat şampiyonu” ilan edildi, asrın liderimizin de katıldığı törende sahneye çıkarıldı, başbakan yardımcımız ve ekonomi bakanımızın elinden ödül takdim edildi.

Soma faciası meydana geldi, 301 işçimiz katledildi, Türkiye yas tutarken, sayın hükümetimiz kaşla göz arasında hayırsever Rıza'nın yurtdışına çıkış yasağını kaldırdı, herkes o matem atmosferinde Soma'ya odaklandığı için sayın medyamız dahil, kimsenin ruhu bile duymadı.

Hayırsever Rıza'nın hayırlara vesile işlerine bakan yardımcısı, bir çuval nakit döviz ve iki kilo altınla enselenmişti, kendisinden özür dilendi, tekerlekli bavulla hepsi iade edildi, el konulduğu süre karşılığında faizi hesaplandı, üstüne 27 bin 500 dolar faiz ödendi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ilk kez oy kullandı, korumalarıyla birlikte oy kullanacağı okula geldi, oyunu sandığa atarken gazetecilere poz verdi, kime oy verdiniz diye sordular, “Valla ben pusulada tek aday gördüm, başka aday var mıydı, Türkiye kazanacak” dedi, sadece hayırsever değil, pek de espriliydi.

Gümrüklerimizde at koştururken, at satın aldı, ismini “Dutyfree” koydu!

Bilahare, Forget Me Not, El Ganador, Saido ve Dayım Benim isimli atları aldı.

En meşhuru Dayım Benim'di… Çünkü, Dayım Benim'in babası, aygır olarak kullanılmak üzere, sayın tarım bakanlığımız tarafından 3.5 milyon dolara ABD'den ithal edilmişti.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!