294 milyonluk inşaat ihalesi AKP'li yöneticinin aile şirketine gitti

İstanbul'da AKP’li Başakşehir Belediyesi’nin 294.5 milyonluk inşaat ihalesi, AKP’li ilçe yöneticisinin aile şirketine gitti. İhale, yaklaşık maliyetin üzerinde bir bedelle Trabzonlu Özderya Ailesi'ne ait Makro Yol A.Ş’nin oldu.

294 milyonluk inşaat ihalesi AKP'li yöneticinin aile şirketine gitti

Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin özel haberine göre 980 milyon TL'lik 2022 yılı bütçesini yettiremeyerek yılın ortasında  yaklaşık 3 milyar TL'ye çıkaran ve sık sık arsa satışları ile gündeme gelen AKP'li Başakşehir Belediyesi, 6 Temmuz 2022 günü “Güvercintepe Kapalı Pazar Yeri ve Katlı Otopark” yapımı için ihaleye çıktı.

21 MİLYON TL DAHA FAZLA TEKLİF VERDİ

Belediye, ihalenin yaklaşık maliyetini 273 milyon 392 bin 726 TL olarak hesapladı. İhale, yaklaşık maliyetin üstüne çıkarak 21 milyon TL daha fazla teklif veren Makro Yol Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne verildi.

Şirket ile belediye arasında 19 Eylül günü 294 milyon 500 bin liralık sözleşme imzalandı. 33 bin 800 metrekarelik inşaatın 700 günde tamamlanması planlanıyor.

AKP İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

Makro Yol A.Ş'nin sahipleri Trabzonlu Selim Özderya, Dursun Ali Özderya ve Mustafa Özderya. Şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Dursun Ali Özderya, AKP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanlığı'nda ekonomi işleri başkanı ve ilçe başkan yardımcısı.

HABERİN GENİŞ AYRINTISINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..