Angela Merkel’in Corona virüsü maskesi sahte çıktı!

Almanya'da sağlık alanında OHAL ilan ettiğini açıklayan ve ülkede 2 Kasım’dan itibaren "yarım kapanma" kararlarını duyuran Başbakan Merkel’in kullandığı maskenin, sahte Çin malı bir kopya olduğu ortaya çıktı.

Sözcü Gazetesi'nden Ali Gülen'in haberine göre en güvenilir maskelerden biri olan FFP2 görünümlü maskeyi, bu alanda uzman olan tıbbi koruyucu malzemeler üreten Lindancare GmbH'nın CEO'su Philipp Heymann inceledi.

Bild Gazetesi'ne maskeyi değerlendiren ve sahtelikleri tek tek gösteren Heymann, “Sayın başbakanın taktığı maske sahte, muhtemelen Çin'den” dedi.

Heymann, “FFP2 maskeleri, CE işaretinin arkasında bulunan ilgili kontrol ve test enstitüsünün işaretini taşır. Bu dört rakamlıdır. Almanya'da bu numaranın maskede bulunması zorunludur. Merkel'inkinde bu yok. Ayrıca maske hem FFP 2, hem de KN 95 standartlarıyla işaretlenmiş. Böyle bir şey mümkün değil. Farklı standart ve modeller aynı yerde kullanılmış. Bir arabaya hem Mercedes, hem de BMW demek gibi bir şey” ifadesini kullandı.

Bu maskenin o kadar da koruyucu etkisinin olmadığı, “CE işaretinden sonraki kontrol aşamasının eksikliği nedeniyle” virüsü geçirebileceği belirtilirken, yine de merdiven altı maskeden iyi sayılabileceği belirtiliyor.