Ayşe Altuntaş cinayetine ağır müebbet talebi!

5 çocuk babası Mehmet Taşdelen, atv'deki "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına katılmış, "Canımdan çok seviyorum, ona zarar vermem" demişti.

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre İstanbul Sultangazi'de geçen yıl 18 Temmuz'da ortadan kaybolan, 11 ay sonra cesedine ulaşılan evli, 4 çocuk annesi kuzeni Ayşe Altuntaş'ı ormanlık alanda ilişkiye girdikten sonra öldüren kuzeni Mehmet Taşdelen hakkındaki savcılık iddianamesi tamamlandı.

5 çocuk babası Mehmet Taşdelen, atv'deki "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına katılmış, "Canımdan çok seviyorum, ona zarar vermem" demişti.

Kuzeniyle 3 yıla yakın bir süre boyunca cinsel birliktelik yaşadığı ortaya çıkan Mehmet Taşdelen ifadesinde, cinayetin ardından çorba içmeye gittiğini söyledi. Taşdelen, olay günü Altuntaş'ın kendisine "Eşini bırak beni al" teklifinde bulunması üzerine aralarında tartışma yaşandığını kaydetti.

Taşdelen, "5 tane benim, 4 tane de senin çocuğun var, bu iş olmaz dedim. Sözlerime öfkelenen Ayşe bir anda yanımızdaki silahı alarak 'O zaman burada intihar edeceğiz' dedi. Ben de Ayşe'nin elinden silahı almaya çalıştım ancak bu sırada silah ateşlendi ve Ayşe göğsünden yaralandı" dedi.

'TASARLAYARAK ÖLDÜRME'

Cumhuriyet Savcısı tarafından incelenen fezleke sonunda Mehmet Taşdelen'in üzerine atılı suçu tek başına işlediği kanaatine verılarak hakkında "Tasarlayarak Öldürme" suçu kapsamında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle iddianame düzenledi.