Can Tanrıyar'a bir şokta Ağaoğlu'ndan

Ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu'nun sahibi olduğu Maslak 1453 yerleşkesi içinde bulunan ve magazinci Can Tanrıyar'ın sahibi olduğu Uçankuş TV'nin binasına ikinci kez haciz memurları gitti. Tanrıyar'ın Ağaoğlu’na yaklaşık 2 yıldır kira ödemesi yapmadığı öğrenildi.

Can Tanrıyar'a bir şokta Ağaoğlu'ndan

Birçok kez Ağaoğlu'nun avukatları tarafından ödenmemiş kiraların ödenmesi yönünde Can Tanrıyar’a uyarı yapıldığı ancak Tanrıyar’ın bu uyarılara kulak asmadı.

Binayı boşaltmak için üste para istedi!

Ünlü iş insanı Ağaoğlu’nun avukatları geçtiğimiz aylarda Can Tanrıyar’a binayı boşaltması için ihtarname gönderdi. Tanrıyar gelen ihtarname üzerine Ali Ağaoğlu’nu aradı ve dava açmamasını söyledi... Ünlü iş insanı da Tanrıyar’a ‘2 yıldır kendisini idare ettiğini ve artık binayı boşaltması gerektiğini’ söyledi. Duyduklarından memnun olmayan Tanrıyar, Ağaoğlu’nu şaşkına çeviren ilginç bir teklifte bulundu. İddiaya göre, Tanrıyar, binayı boşaltmak için kira borçlarının sıfırlanmasını ve yaptığı masrafların da kendisine ödenmesini şart koştu. Ağaoğlu’da ‘bu kadarı da fazla’ diyerek avukatlarına yasal işlemleri başlatmaları konusunda talimat verdi.

Bu hafta başında Uçankuş TV’ye haciz memurları gitti ve mevcut eşyalara haciz koydu...


Can Tanrıyar'a bir şokta Ağaoğlu'ndan


Can Tanrıyar'a bir şokta Ağaoğlu'ndan - Resim : 2


Haciz işlemleri sırasında Can Tanrıyar’ın bir kez daha
Ali Ağaoğlu’nu aradığı ancak ünlü iş insanının telefonlarına çıkmadığı öğrenildi.

Can Tanrıyar'ın borçlarla başı dertte!

Uzun süredir borç sarmalı içindeki Can Tanrıyar’ın gayrimenkullerine ve televizyon binasına daha önce de haciz memurları gitmiş ve mallarını haczetmişti.

Tanrıyar'ın Ulus'ta bulunan evleri de geçtiğimiz Eylül ayında borçları nedeniyle haczedilerek satılmıştı. 

Satılan evlerin ikisi ise boşandığı eşi şarkıcı Petek Dinçöz’ün "Can Tanrıyar zorla elimden aldı” dediği evler olduğu iddia edilmişti.

Öte yandan, Uçankuş TV'nin yayını Türksat'a olan borcu nedeniyle bir kez daha kesildi ve kanal siyaha düştü.