Celil Nalçakan'dan hüzünlendiren Zeki Alasya açıklaması

Celil Nalçakan, "Babam oyuncu olmamı istemiyordu. Zeki ağabey, babamı ikna etmiş." sözleriyle oyuncu olmasında Zeki Alasya'nın payı olduğunu açıkladı.

Celil Nalçakan'dan hüzünlendiren Zeki Alasya açıklaması

Oyuncu Celil Nalçakan, 'Ne Olursan Ol Rahat Ol' programında samimi açıklamalarda bulundu.Celil Nalçakan'dan hüzünlendiren Zeki Alasya açıklamasıMerhum Zeki Alasya'nın hayatını değiştirdiğini söyleyen Nalçakan, "Ailemden gizli TÜRVAK burs sınavına girdim ve kazandım. Babam öğrendiğinde beni okuldan almaya geldi. Tam merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Babama 'Feridun Bey sizin oğlunuz oyuncu. Siz izin verirseniz şimdi yapar. Siz de bunun tadını çıkarırsınız. Vermezseniz siz terk-i diyar ettiğiniz de yapacak' dedi. Babam anında 'Peki' dedi. Benim 13 yıl daha yapamadığım şeyi Zeki baba 13 saniyede yaptı" dedi.


Celil Nalçakan'dan hüzünlendiren Zeki Alasya açıklaması - Resim : 2


Alasya'nın vefatından sonra öğrendiği gerçekle şok yaşadığını ifade eden Nalçakan, "Ben okula %100 bursla kabul edildiğimi zannediyordum. Meğerse %50 burs kazanmışım Zeki baba demiş ki yüzde ellisini ben ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz" dedi.