Corona virüsten endişe ediyordu, hayatını kaybetti

Giresun'daki Aksu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Mustafa Gülbeyaz, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Corona virüsten endişe ediyordu, hayatını kaybetti

Milliyet Gazetesi'nden Ozan Ömer Karadüker'in haberine göre kronik hastalıkları bulunan Gülbeyaz'ın risk oluşturduğunu, korona olursa kurtulamamaktan korktuğunu daha önce defalarca dile getirdiği ortaya çıktı. 

Sosyal medya hesabında “Şu an pozitif vakası olan bir sınıftayım ve temaslılar karşımda oturuyor. Sağlığımız ve hayatımızdan endişe ediyoruz. İnşallah bir bulaş olmaz” diye yazdığı görülen Gülbeyaz, ayrıca Kamu Denetçiliği Kurumu’na da başvuru yaptı.

‘Yakalanırsam ölürüm diyordu’

Mustafa Gülbeyaz’ın koroya yakalanma endişesini daha önce birçok kez gündeme getirdiğini belirten Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı ise “Öğretmenimizin rahatsızlıkları vardı. 'Ben yakalanırsam ölürüm' diyordu. Korktuğu başına geldi. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’na, Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurdu. Bunlar sonucunda ders saati kısa tutuldu ancak uzaktan eğitim, daha geri bir hizmete alınma talebi vardı. Bunlar yapılmalıydı. Aşı olmuştu ama 4-5 rahatsızlığı bulunuyordu. Bu tarz kronik rahatsızlığı olan öğretmenler için farklı seçenekler sunulmalı. Başka öğretmenlerimiz ölmesin” dedi.