Deniz Çakır ile ilgili iddialara yapım şirketinden yanıt

"Masumiyet" isimli dizide kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen, dizinin başrol oyuncusu Deniz Çakır’ın kendisine hakaret ve küfür ettiğini iddia ederek, Çakır hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Deniz Çakır ile ilgili iddialara yapım şirketinden yanıt

Bu iddiaların ardından yapım şirketi GOLD Film'den şu açıklama geldi:

Müvekkil şirketin yapımcısı olduğu "Masumiyet" isimli dizi filmimizde yer alan oyuncumuz Deniz Çakır hakkında kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen'e küfür ettiğine ilişkin haberlerde sette meydana geldiği iddia edilen küfür veya tartışma olayı kesinlikle yaşanmamıştır.

Çağatay Görgen söz konusu olayın yaşandığını iddia ettiği 6 Mart 2021 tarihinden 2 gün önce işten ayrılmaya yönelik olarak istifasını şirketimize sunmuş ve işten ayrıldıktan sonra söz konusu iddia ile ortaya çıkmıştır. Çağatay Görgen'in yaşandığını iddia ettiği olaylar tamamen bir iddiadan ibarettir ve şahsın elinde iddia ettiği şekilde bir olayın yaşandığına ilişkin olarak hiçbir somut delil veya ispat aracı mevcut değildir.

Sette yaptığımız araştırmalarda da böyle bir olayın yaşandığına dair bir görgü tanığı da ortaya çıkmamıştır. Çağatay Görgen'in söz konusu olay sebebiyle kendisine zorla işinden istifa dilekçesi imzalatıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır.

Kaldı ki; iddia edildiği gibi bir olay yaşanmış olsaydı; yasal haklarını kullanmak yerine işten ayrılmak üzere Çağatay Görgen'in şirketimize istifa dilekçesi vermiş olması da hayatın normal akışına tamamen aykırıdır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz olunur.