hakaret davası


Eşek ve sıpa kelimeleri hakaret sayıldı Yargıtay, mahkeme sırasında tartıştığı kişiye 'eşek, sıpa' kelimelerini söyleyen kişi hakkında verilen beraat hükmünü bozdu.
Havalimanını birbirine katan Aleyna Tilki'ye hapis şoku! Aleyna Tilki, Ocak 2020’de İstanbul Havalimanı’nda da vukuat çıkarmıştı. Bir yolcuyla tartışan popçu, ardından bir güvenlik görevlisine “Sen kimsin, polis misin? Seni bulup mahvedeceğim, salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum” diyerek hakaret ve küfür etmişti.
Deniz Akkaya makyözden şikayetçi oldu! Deniz Akkaya, makyöz Müberya Sağlam’dan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Savcılık, Sağlam’ın paylaşımını basit kötülemeden ibaret bulduğu için takipsizlik kararı verdi. Akkaya ise “Sağlam beni hem rencide, hem de kızım üzerinden tehdit etti” diyerek karara itirazda bulundu.
4 yıl hapsi istenen Burak Özçivit cephesinden ilk açıklama! Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit hakkında, Kuruluş Osman'ın çekimleri sırasında set çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle "zincirleme şekilde alenen hakaret" suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapsi talebiyle dava açıldı. Basına yansıyan haberlerin ardından Özçivit'in avukatından açıklama geldi.
Nihat Doğan: "Kadının evli bir erkekle olması sapkınlıktır" Bir televizyon programında Gülben Ergen'e hakaret ve tehdit ettiği gerekçesiyle Yeşim Salkım ile 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılana şarkıcı Nihat Doğan hakim karşısına çıktı.
Öykü Serter hakkında hapis istemiyle dava açıldı Sunucu Öykü Serter, yaz aylarında Akdeniz ve Ege'de meydana gelen yangın felaketi sırasında sosyal medya üzerinden bazı paylaşımlar yapmıştı.
Pucca'ya 'erkeklere hakaretten' 5 ay 18 gün hapis cezası “O kadar eşcinselli dizi izledim, film üstüne film bitirdim yok yok yok! Hala erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanmıyorum…” diye Tweet attığı için hakkında soruşturma başlatılan 'Pucca' kullanıcı isimli Pınar Yıldırım'a 5 ay hapis cezası verildi.