Denizli'de yürek yakan olay

Denizli’nin Çal İlçesi akşam saatlerinde kadın cinayetiyle sarsıldı. Osman Ayvaz, henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştığı eşine kurşun yağdırdı. Genç kadın olay yerinde hayatını kaybederken cani koca Kütahya'da yakalandı.

Sabah Gazetesi'nden Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre Denizli'nin Çal ilçesinde akşam saatlerinde yürek yakan bir olay meydana geldi. Sazak Mahallesi'nde meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti. Akşam saatlerinde eve gelen Osman Ayvaz, eşi Fatma Ayvaz ile tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü sırada pompalı tüfeğini alan Osman Ayvaz eşine ateş etti. Bir çocuk annesi genç kadın olay yerinde yaşamını yitirirken Osman Ayvaz (27) kayıplara karıştı.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Genç kadının kısa bir süre önce sosyal medya hesaplarındaki "Ayvaz" soyadını Fatma "Kovan" olarak değiştirdiği ortaya çıkarken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

KÜTAHYA'DA YAKALANDI

Akşam saatlerinde Sazak Mahallesi'ndeki evinin önünde bir süre önce boşandığı eski eşi Fatma Kovan'ı (25) pompalı tüfekle öldürdükten sonra kaçan cani adamın kullandığı araç, Uşak'ta polis ve jandarmanın "Dur" ikazına uymayarak kaçtı.

Zanlının Gediz istikametine geldiği bilgisi üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cani adamın kullandığı aracı Yenikent beldesi yakınlarında durdurdu.

Gözaltına alınan zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Araçta yapılan aramada, cani adamın cinayette kullandığı pompalı tüfek, bu silaha ait fişekler ile bir miktar uyuşturucu bulundu.

Zanlının işlemlerinin ardından, Denizli'ye gönderileceği öğrenildi.