Derin Mermerci'den tepki çeken paylaşım!

Sosyetenin ünlü isimi Derin Mermerci'nin, 8 yaşındaki ikiz kızlarına manikür-pedikür yaptırması sosyal medyada tepki çekti.

Derin Mermerci'den tepki çeken paylaşım!

Güzelliği ve stiliyle de her daim adından söz ettiren sosyetenin ünlü isimi Derin Mermerci, kızlarını çok 'güzel' yetiştiriyor! Hatta Derin Hanım, Cem Aydın ile evliğinden dünyaya gelen ve henüz 8 yaşında olan ikizlerini 'güzel' büyütmek için profesyonel yardım almaya bile başlamış! Derin Hanım'ın kendi sosyal medya paylaşımından öğrendik ki, ikizlerine manikür ve pedikür yaptırmaya başlamış.

Görünce çok şaşırdım; daha 8 yaşındaki kızların 'estetik' ve 'güzel' görünmek için el ve ayak bakımı yaptırması ne kadar doğru! Bir uzmana danıştım; "Manikür ve pedikür yaptırıp bunu sosyal medyada paylaşarak erken yaştaki çocukları, estetik ve güzellik kavramı içine sokmak doğru değil. Manikür ve pedikür gerekiyorsa bile bunu annelerinin yapması daha doğru olur" dedi.

Estetik ve güzellik sektörünün çocuklara göz diktiğini, çocuklara yönelik manikür ve pedikür setleri satıldığını da ekledi.

Estetik yaşının 16-17 yaşlarına kadar düştüğünden dert yanarken manikür ve pedikürün 7-8 yaşlarına kadar düştüğünü görmek üzücü!

Bir kez daha anladım ki, bu konularda annelere çok büyük görev düşüyor.

BÜLENT CANKURT'UN SABAH GAZETESİ'NDE YAYINLANAN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ