Elon Musk iddialı: "Tesla, Apple’dan daha değerli olacak!"

Elon Musk açıklamalarıyla gündemde yer almaya devam ediyor. Musk, açıklamasında Tesla'nın Apple'dan daha değerli olabileceğini söyledi.

Elon Musk iddialı: "Tesla, Apple’dan daha değerli olacak!"

ShiftDelete'ten Aleyna Kapti'nin haberine göre internet ve teknoloji dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Elon Musk, iddialı açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Daha öncesinde 2022 yılının 3. finansal çeyreği sonuçlarını açıklayan Tesla CEO’su, dikkat çeken açıklamalar yapmayı sürdürüyor.

Musk, Tesla’nın piyasa değerinin ilerleyen zamanlarda Apple ve Saudi Aramco’nun toplamını aşacağını söyledi.

Tesla’nın Apple ve Suudi Aramco’dan daha değerli olması için altı kat büyümesi gerekiyor
Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz gün oldukça iddialı bir açıklama yaptı.

Musk açıklamada, elektrikli araç şirketinin dünyanın en büyük iki şirketi Apple ve Saudi Aramco’dan daha değerli hale gelebileceğini dile getirdi.

Teknoloji devi Apple ve Suudi Arabistan devlet enerji şirketi Aramco’nun toplam birleşik piyasa değerinin bugün 4.4 trilyon dolar civarında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Tesla’nın piyasa değeri ise yaklaşık 690 milyar dolar. Bu da şirketin yetişmek için kabaca altı kat büyümesi gerektiği anlamına geliyor.

Tesla’nın 19 Ekim’deki kazanç çağrısında Musk, “Tesla’nın Apple ve Suudi Aramco’nun toplamından daha değerli olması için potansiyel bir yol görüyorum.” dedi.

2022 yılının 3. finansal sonuçlarına baktığımız zaman yıla göre neredeyse iki kat arttığını görüyoruz. Ayrıca şirketin gelirlerinin 3,3 milyar dolara ulaştığını söylemek mümkün.

Musk’un bildirdiğine göre Tesla, 5-10 milyar dolarlık bir hisse geri alım programı başlatabilir.

Bu programla birlikte de kendi hisselerini toplayarak hisse fiyatını artırmayı amaçlıyor.

Ayrıca konuyla ilgili olarak CEO, şimdilik kesin bir kararın olmadığını ve hâlâ tartışıldığını belirtti.

Tüm bunlarla birlikte Musk, şirketin insansı robotu Tesla Optimus‘u bu plana dahil etmiyor.

Ayrıca Apple ile Aramco’nun değerini elde etmek için çok çalışma, harika uygulama ve biraz da şansın gerekli olduğunu söylüyor.