Emine Ün ve Tolga Karakaş'tan 'baldızla ihanet' haberine ilişkin açıklama

Oyuncu Emine Ün ve geçtiğimiz yıl boşandığı eşi Tolga Karakaş hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Emine Ün ve Tolga Karakaş'tan 'baldızla ihanet' haberine ilişkin açıklama

Habertürk'ün haberine göre basına yansıyan iddialar sonrasında Tolga Karakaş, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş hakkında kamuoyuna yansıyan haksız suçlamalar ve ağır ithamlar içeren haberleri şaşkınlık ve üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş ve eski eşi Emine Ün, 1 yıl önce saygı ve hoşgörü sınırları içinde anlaşmalı olarak boşanmışlardır. Boşanmanın üzerinden 1 yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen halen müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş'ın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik haber ve paylaşımlar yapılmaktadır.

Yapılan haber ve paylaşımların tamamı iftira niteliğinde olup, müvekkilimiz eski eşinin hem bir anne olması hem de bir kadın olması sebebiyle bu zamana kadar birçok duruma sessiz kalmıştır. Hiçbir platformda boşanma süreci ve nedenleri ile ilgili paylaşımda bulunmamıştır.

Kamuoyuna yansıyan müvekkilimizin itibarını zedelemeye yönelik bu haber ve paylaşımlara karşılık tarafımızca açıklamada bulunma zarureti doğmuştur. Müvekkilimiz Tolga Mustafa Karakaş'a yönelik onur, şeref ve saygınlığını zedeleyeci her türlü paylaşıma karşı ilgili yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygımızla bildirmekteyiz.

Av. Gülden Ünsal Bıyıkoğlu."

'AYRILIK NEDENİ ÜÇÜNCÜ KİŞİLER DEĞİL'

Eski eşinin açıklamalarının ardından Emine Ün de suskunluğunu bozdu. Ünlü oyuncu avukatı aracalığıyla yazılı bir açıklamada bulundu:

"Öncelikle belirtmek gerekir ki müvekkil Emine Ün ve eski eşi Tolga Mustafa Karakaş, herhangi bir üçüncü şahsın dahili olmaksızın, saygı ve hoşgörü çerçevesinde anlaşarak evliliklerini sonlandırmışlardır.

Müvekkil ailevi birtakım sebeplerle bir süredir iletişim içinde olmadığı kardeşi Mine Ün'ün özel hayatıyla ilgili bilgi sahibi olmadığı gibi, hiçbir ihtilaf içinde olmadığı eski eşi Tolga Mustafa Karakaş'ın özel hayatı hakkında da herhangi bir bilgiye sahip değildir.

Söz konusu haberler müvekkil bakımından son derece üzücü ve yaralayıcı iken bu haberlerin müvekkilin gündeme gelme çabası olarak lanse edilmesi müvekkilin üzüntüsünü daha da arttırmıştır.  

Hiçbir ilgi ve bilgiye sahip olmadığı kişi ve olaylarla birlikte bahsi geçen haberlere konu edildiği için manen ziyadesiyle zarar görmüş olan müvekkilin bundan böyle manevi menfaatlerini zedeleyecek her türlü haksız eylem, haber ve açıklamanın takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Ayrıca sosyal medyada yer alan bazı haber görsellerinde müvekkil Emine Ün'ün diğer kız kardeşi olan müvekkil Duygu Ün'ün fotoğraflarının paylaşılması hususuyla ilgili hukuki ve cezai her türlü dava ve şikayet gakkımızı da kullanacağımızı bu vesileyle bildiririz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Emine Ün ve Duygu Ün Vekili Av. Eda Salman."