Fahrettin Altun'dan "Montajcı sahtekar" tepkisi: 'Hesabını soracağız'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bu aziz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan her hakaretin, her hain saldırının hesabını sordu. Yine soracak Allah'ın izniyle." değerlendirmesinde bulundu.

Fahrettin Altun'dan "Montajcı sahtekar" tepkisi: 'Hesabını soracağız'

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. 

"Bu aziz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan her hakaretin, her hain saldırının hesabını sordu. Yine soracak Allah'ın izniyle” ifadesini kullanan Altun, şunları kaydetti:

"Bu aziz millet terör örgütlerine destek veren, onların temsilcileriyle kapalı kapılar ardında gizli kapaklı pazarlıklar yapan ve kendisini aptal yerine koyarak bir hafta içinde kılıktan kılığa giren sözüm ona siyasetçilere gereken dersi verecektir. Biz, dış güçlerin içimize serpmeye çalıştığı nefret tohumları yeşermesin diye çalışmaya, temiz siyaseti savunmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz sevgi kültürünü büyütmenin derdindeyiz. Cumhurbaşkanımıza bu çirkin ifadeleri yakıştıranları bir kez daha milletimize şikâyet ediyor, milletimizin bize çizeceği istikameti büyük bir heyecanla bekliyoruz."

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak canlı yayınında açıklamalar yaptı.

Erdoğan konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirerek "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar 'Haydi haydi' türü. Kandil'dekilerle bu şekilde ama montaj ama şu ama bu. Video çekimlerini yaptılar. PKK'lılar videolarla bunlara destek verdiler." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarının olduğu bir videoyu kendi hesabından alıntılayarak paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Montajcı sahtekar" ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun'dan "Montajcı sahtekar" tepkisi: 'Hesabını soracağız'