Kemal Kılıçdaroğlu


Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TÜİK’in enflasyon rakamlarıyla, memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam yapılmasını eleştiren bir paylaşımda bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Vergiyi asgari ücretliden değil kaçakçıdan al" CHP Grubu’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 3 bin 100 lira olmasını istedi. “Asgari ücretliden hangi vergiyi alacaksınız? Zaten geçinemiyor” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'a zafer ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'da yarın düzenlenecek Zafer Geçidi Töreni'ne katılmak üzere Bakü'ye gidiyor.
CHP'li Erdoğan Toprak: "Yarınlarımızı satıyorlar" CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının Katar’a satılmasına tepki göstererek, “Yarınlarımızı satıyorlar. Yakında Türkiye’nin tapusunu da Katar’ın üzerine yapacaklar. Nedir bu Katar aşkı” dedi.
CHP'den "esnaf" paketi! Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu ve tüm milletvekillerinin imzaladığı 9 maddelik kanun teklifinde esnaf için sicil affı çıkarılması, kamu kurumlarının esnaftan bir yıl süreyle kira almaması gibi maddeler yer alıyor.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Vatandaşın Fransız malı alacak hali mi var?" CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransa’yı boykot çağrısına ilişkin “Vatandaşın Fransız malı alacak hali mi var? Bu lafları ediyorsun, arkasında duramıyorsun” dedi. Kılıçdaroğlu, “Her ülkeye saygılıyız ama her ülkenin de bize saygı duyması lazım” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu: "Korkak adamdan vali olmaz!" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Valiliği koordinesindeki toplantıya çağrılmamasına tepki gösterdi.