Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a çok sert sözler

Habertürk yönetimini FETÖ’cülükle suçlayan Hilal Kaplan’a Fatih Altaylı'dan çok sert tepki geldi.

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a çok sert sözler

MedyaRadar'ın haberine göre Habertürk'te yayımlanan “Enine Boyuna” programına katılan Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Habertürk yönetimini FETÖ'cülükle suçlamış ve programın moderatörü Hülya Hökenek ile gazeteci İsmail Saymaz'ı hedef almıştı.

Kaplan, "Hülya Hökenek, siz, Öcalan’la Beyrut’ta Fatih Altaylı’yı röportaj yapmaya götüren kişisiniz. Sanıyorum Fatih Altaylı’yla bağlantınız nedeniyle de şu an Habertürk’tesiniz. Bunun üzerinden de halen daha programlarınızda, bu geçmişinizi görmeden insanları… Bu röportajla ne kadar gurur duyduğunuzu söylediğiniz röportajlarınız da var. Siz böyle birisiniz" demişti.

"BİZ BU MANŞETLERİ ATARKEN..."

Fatih Altaylı, Hilal Kaplan'a sosyal medya hesabından çok sert bir yanıt verdi.

Altaylı, Kaplan'a 20 Mart 2009 yılına ait Habertürk gazetesinin manşetiyle cevap verirken, "En güçlü zamanında biz bu manşetleri atarken Taraf'ta fetö kı.ı yalayanlarla muhatap olmayacağız elbette" diye belirtti.

Altaylı'nın paylaştığı gazete manşetinde, FETÖ’nün ışık evlerine yapılan operasyondan bahsediliyor. Habertürk'ün, söz konusu habere, "‘F tipi’ astsubayı fişleme itirafları" manşeti attığı görülüyor.

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a çok sert sözler

KAPLAN'DAN YANIT

Hilal Kaplan ise Altaylı'ya sosyal medya hesabından bir yanıt verdi.

Kaplan, Altaylı'nın paylaşımını alıntılayıp, "Altaylı neden link değil de caps paylaşıyor sizce? Çünkü gazetenin çıktığı gün FETÖ, Zaman üzerinden tehdit edince hem haberi her yerden kaldırdılar hem de özür yayınladılar :) Ayrıntılar konu hk yazımdan Başörtülü kadınlara ulu orta küfrettiği günleri özledi herhalde zavallı!" dedi.

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a çok sert sözler - Resim : 2