Haluk Levent duyurdu: 'AHBAP' olarak helikopter kiralıyoruz

Türkiye'nin birçok bölgesinde günlerdir devam eden orman yangınlarına yardım götürebilmek için seferber olan isimlerden biri olan şarkıcı ve AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, yangınlarına havadan müdahale için helikopter kiralayacaklarını sosyal medya hesabından açıkladı.

Haluk Levent duyurdu: 'AHBAP' olarak helikopter kiralıyoruz

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Türkiye'deki orman yangınları 9'uncu gününe girdi.

Söndürme çalışmaları aralıksız devam ederken; AHBAP Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent (52) ise Türkiye'nin birçok bölgesinde günlerdir devam eden orman yangınlarına havadan müdahale için helikopter kiraladıklarını açıkladı.

KAZAKİSTAN'DAN HELİKOPTER KİRALIYORLAR 

Twitter hesabından açıklama yapan Levent, helikopterin Kazakistan'dan kiralandığını ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışılacağını ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Haluk Levent, "Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile görüştük. AHBAP Derneği olarak Kazakistan’dan geniş su deposu olan 1 helikopter kiralıyoruz. En az 5 gün kalacak. Marmaris bölgesine göndereceğimiz helikopter Orman Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışacak. Umarım bir aksilik çıkmaz." dedi.

Ardından bir paylaşımda daha bulunan Levent, "Bilgi açısından yazayım; Türkiye’de her şirket, bazı kurum, dernek ve şahıslar kamu yararına uçak, helikopter kiralaması yapabilir. Bakanlıklar da kiralama yaparlar. Belediyeler de... Bir anda binlerce yorum geldi, şaşırdım." ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı, son olarak, "Devletin kanunları çerçevesinde, Devletin onay verdiği dernek ile, Devletin izin verdiği basit helikopter kiralama işini paylaştık. Vay arkadaş... Devlet ile karşılaştırılıyoruz. Yapmayın, etmeyin! Devlet kurumları ile koordinasyonda olmasak bunu yapamazdık. Gerçekten üzülüyoruz" şeklinde konuştu.