İhale şantajcısı İrfan Güneş tutuklandı

İhale alamayan ve adı sık sık tehdit şantajla maddi çıkar sağladığına ilişkin soruşturmalara karışan Günfalt İnşaat sahibi İrfan Güneş bu defa da haraç alamadığı iş insanının mekanını kurşunlattı. Tetikçiler ifadelerinde kendilerini İrfan Güneş’in tuttuğunu itiraf ettiler.

İhale şantajcısı İrfan Güneş tutuklandı

TV100'ün haberine göre hem kamu ihalelerini alamayan hem de vatandaşa hizmet edecek dev projeleri engelleyen İrfan Güneş yine davalık oldu. 

Bitirdiği bir tek proje olmayan üstelik adı tehdit şantajla iş insanlarından maddi çıkar sağladığına ilişkin soruşturmalarla gündemden düşmeyen isim Günfalt İnşaat sahibi İrfan Güneş. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ve Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği’nin başarılı operasyonuyla gözaltına alındı.  Polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Güneş tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

 

Hakkında yürütülen soruşturma bilgilerine göre şüpheli Güneş yine ihale alan bir iş insanına kabus oldu. Önce yargıdaki irtibatlarıyla ihaleyi şikayet etti konu danıştay aşamasına geldiğinde ise bilindik şantaj yöntemi olarak ‘ihalesini iptal ettirmemek’ karşılığında para istedi. Israrlı şantajlarına rağmen iş insanından ‘Hayır’ cevabını aldı bu defa bir suç örgütüyle işbirliği yaparak iş yerini kurşunlattı.

İş yeri sahibinin yaptığı suç duyurusuyla çete üyeleri yakalandı.

İfadelerinde kendilerini İrfan Güneş’in azmettirğini itiraf ettiler. Hakkında ‘tehdit şantaj ve konut dokunulmazlığının ihlali’ suçlarından işlem yapılan şüpheli Güneş tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Şüpheli Güneş, Söğüt ve Taş Yapı gibi yüzlerce firmayı şantaj amaçlı şikayet etti onlarcasından para aldıktan sonra feragat etti. 


Bugünlerde şantaj ve tehdit olayları maalesef sitemizin gündem konusu... Daha önce Can Tanrıyar'ın eşi Tamar Tanrıyar'ın eski erkek arkadaşı ile ilgili şantajını haberleştirmiştik.

Yeni skandal ihalelere fesat karıştıran ve organize suç örgütü kuran İrfan Güneş tutuklandı.

Şimdilerde bu şantajcı iş adamın medya ayağı merak ediliyor... Bir kaç gün içinde savcılık soruşturmalarında göreceğiz.

 

Kaynak: https://www.tv100.com/gunfalt-insaat-sahibi-irfan-gunes-bu-defa-da-harac-alamadigi-is-insaninin-mekanini-kursunlatti-video-614513