İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla'nın taç giyme töreni başladı

İngiltere Kralı 3. Charles'ın bugün gerçekleşecek taç giyme töreni için tüm hazırlıklar tamamlandı.

İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla'nın taç giyme töreni başladı

İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Kraliçe Camilla, bugün başkent Londra’da bulunan Westminister Abbey Kilisesi’nde yerel saat ile 11.00’de kraliyet ailesinin üyeleri, yaklaşık 100 devlet başkanı da dahil olmak üzere 203 ülkeden uluslararası temsilciler, topluluk ve hayır kurumundan misafirlerin huzurunda taç giymesi bekleniyor.


İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla'nın taç giyme töreni başladı


Buckingham Sarayı’ndan programla ilgili yapılan açıklamaya göre, İngiltere’de kökleri 9. Yüzyıla dayanan bir dizi ritüel sonrasında taç giymesi beklenen Kral Charles’ın yanı sıra Kraliçe Camilla da taç giyeceği belirtildi. Bugünkü törenin, 1066'dan itibaren Westminister Abbey Kilisesi’nde yapılan taç giyme törenlerinin 39’uncusu olacağı vurgulandı.İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla'nın taç giyme töreni başladı - Resim : 2


Törenin özetle kralın tanınması, yemin edilmesi, kutsama, tören kıyafetlerinin giydirilmesi, taç giyme, tahta çıkma ve saygı duruşu bölümlerinden oluşacağı belirtildi. Kral Charles törende Charles I'in idamından sonra 1649'da eritilen ortaçağ tacının yerine 1661'de II. Charles'ın taç giyme töreni için yapılan St Edwards tacını giyeceği kaydedildi.

Kraliçe Camilla'nın ise Charles'ın büyük annesi Kraliçe Mary'nin tacını giyeceği ifade edildi.  

VE TACI GİYDİ!

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Westminster Abbey Kilisesi'nde Kral 3. Charles, kökleri 9. Yüzyıla dayanan bir dizi ritüelin ardından İngiltere kraliyet tacını giyindi.


İngiltere Kralı 3. Charles ve eşi Camilla'nın taç giyme töreni başladı - Resim : 3

 Canterbury Başpiskoposu, Kral Charles'ın yeni hükümdar olarak taç giydiğini ilan etti.


DHA