İsmail Saymaz iktidara yakın medyaya yüklendi

Medyanın Berat Albayrak'ın istifa haberini vermemesi üzerine Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz "ülkede olan bir çok şeyin sorumlusu taraflı davranan medyadır" dedi.

İsmail Saymaz iktidara yakın medyaya yüklendi

Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz, ‘ana akım’ medyanın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa haberini veremediklerini hatırlatarak, “Okunmadıkları ve izlenmedikleri halde kamu kaynaklarıyla ayakta tutulan bu medya düzeni, bir gün AK Parti seçimleri kaybetse bu haberi bile veremeyecektir.” görüşünü savundu.

Saymaz yazısında, "Vatandaş askıda ekmeğe muhtaç edilmişse, bu biraz da askıdaki Türk medyasından ötürüdür.Okunmadıkları ve izlenmedikleri halde kamu kaynaklarıyla ayakta tutulan bu medya düzeni, bir gün AK Parti seçimleri kaybetse bu haberi bile veremeyecektir. Kim bilir, belki de yine Instagram'da öğreneceklerdir. Tabii o güne kadar sosyal medya kapatılmazsa…" düşüncesini dile getirdi. 

Saymaz, "Ne demişti Albayrak? Allah sonumuzu hayreylesin." ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu?

Türk Lirası'nın tarihsel rekorlarla değer kaybetme sürecinin ekonomi yönetiminde yarattığı sarsıntı sürüyor. 16 ay önce göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı'nın cuma gece yarsı görevden alınarak yerine Naci Ağbal'ın göreve getirilmesinden yaklaşık 36 saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etti.

Albayrak, Instagram'daki mavi tikli resmi hesabından paylaştığı açıklamada, istifasını "sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe" ifadesiyle gerekçelendirdi. "Artık ailesine zaman ayıracağını" belirterek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, "at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden" geçildiğini belirttiği, "ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini"  vurguladığı açıklamasını "Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin" diyerek noktaladı. Instagram'da paylaşılan istifa duyurusu için saatlerce resmi açıklama yapılmaması "Albayrak'ın tepkisinin ölçüsünün Beştepe'de öngörülmediği" yorumlarına ve "kabine revizyonu" beklentisine neden oldu.