Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti? Perde arkası ortaya çıktı!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Mandarin otelin sahibi ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan olayların perde arkası ve detayları ortaya çıktı.

Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti? Perde arkası ortaya çıktı!

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy'de dünyaca ünlü Mandarin otel ve tatil sitesinin içinde evi bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı, Mandarin otelin sahibi ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından önceki gün darbedildi.

Gölköy'de meydana gelen olayın ardından Kaya Sabancı, Bodrum'daki Amerikan Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan kavga sırasında orada bulunan Sabah gazetesi yazarı Funda Karayel, yaşananları bugünkü köşe yazısında anlattı.

Funda Karayel’in yazısı şöyle:

“Perşembe akşamı Bodrum Türkbükü'ndeki sosyetik sitede düzenlenen Yaza Merhaba partisindeydik. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir anda küfür sesleri duyup ürperdik. Küfürler savuran kişi Kaya Sabancı, karşısındaki kişi ise Vedat Aşçı'ydı. Sonra ortalık karıştı…

Bodrum bildiğiniz gibi hırçın, öfkeli, her zaman olaylara meyilli. Geçtiğimiz yıl yazdığım Bodrum'un psikolojisi yazısını hatırlayalım. Bodrum geçtiğimiz yıldan da kötü durumda, mutsuz ve gergin. Hal böyle olunca olay çıkmaması da mümkün değil tabii.


Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti? Perde arkası ortaya çıktı!


Bu bayramın olayı benim de bizzat şahit olduğum işadamı Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı arasındaki kavga oldu. Herkes ne olduğunu merak ediyor, Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran ve yat kaptanı Kemal Kocaoğlan, olayla ilgili hastane önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Kaya Sabancı'nın 'beach club'a indiği sırada Vedat Aşçı ile karşılaştığı, daha önceden konutun eksikleri nedeniyle Vedat Aşçı ile aralarında husumet bulunan Sabancı'ya Aşçı'nın korumalarının saldırarak yumruk attığı ve kafasından darbedilen Sabancı'nın yere düştüğü, ardından ambulans çağrıldığı belirtildi.


Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti? Perde arkası ortaya çıktı! - Resim : 2


VEDAT AŞÇI'NIN AİLESİNE VE KENDİSİNE KÜFÜRLER SAVURDU

Benim şahit olduğum olaya gelince... Kaya Sabancı'nın alkol seviyesi biraz yüksekti ve Vedat Aşçı'nın ailesine ve kendisine küfürler savurdu. Her zaman olayların başlangıcında tetikleyiciye ve yaşanan olaya bakmak gerek. İlk açıklamayı yapan haklı olmuyor, mağdur olan da haklı olmuyor kimi zaman.

TAHRİK EDİLEN VEDAT AŞÇI

Bu olayın mağduru Vedat Aşçı'dır. Çünkü küfürlere maruz kalan, tahrik edilen Aşçı... Şiddeti savunmuyorum ancak kimsenin psikolojisi normal değil, kimse olayların başlangıcına odaklanmıyor sadece sonuca bakıyor.

Neden, nasıl ve sonuç olarak bakalım bu olaya. İki kişi arasında bir karşılaşma yaşanıyor ve bir anda ortam geriliyor, küfürler havada uçuşuyor.Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti? Perde arkası ortaya çıktı! - Resim : 3


Sonuç biri dayanamıyor ve tepkisini gösteriyor. Şimdi bu olayda isteyen hakkını istediği yerde arasın. Sen ne söylediğine ve yaptığına bak! Sonra olanları bir kez daha gözden geçir. Bir nokta daha var. Haksızlığa tepki gösterirken, haksızlık yapmamak gerek. Bunu unutmayalım olur mu?”

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/funda-karayel/2024/06/22/bodrumda-sabanci-ve-asci-kavgasinin-perde-arkasi