Kendisiyle aynı kıza aşık olan arkadaşını öldürdü

İzmir'in Buca ilçesinde, beyaz eşya bakım ve teknik servis işleri ile uğraşan Deniz Özel, kuaförlük yapan Salih Can Çetin (22) isimli arkadaşını aynı kıza aşık olma meselesi yüzünden çıkan tartışmada bıçakladı.

Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'in haberine göre kanlar içerisinde kalan Salih Can Çetin kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Arkadaş katili olan Deniz Özel, suç aleti bıçakla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Olay önceki gece saat 02.30 sıralarında Buca Mustafa Kemal Mahallesi'nde bulunan Demokrasi Parkı'nda yaşandı. Deniz Özel ile arkadaşı Salih Can Çetin, parkta alkol aldıkları sırada aynı kıza aşık olma meselesi yüzünden tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Deniz Özel yanındaki bıçakla arkadaşı Salih Can Çetin'i yaralayıp suç aleti ile olay yerinden kaçtı.

Vatandaşların ihbarı üzerine, bölgeye 112 sağlık ve 155 polis ekipleri sevk edildi. Vücuduna 3 bıçak darbesi aldığı öğrenilen Çetin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, Özel'e yarım saat sonra ulaştı. Gözaltına alınan Deniz Özel sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

Özel'in ilk ifadesinde, cinayeti arkadaşıyla aynı kıza aşık olma meselesi yüzünden işlediğini ve çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

 

Konular kavga cinayet İzmir