Afganistan


MSB duyurdu: 'Türk askerleri Afganistan’dan dönüyor' Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerinin Afganistan’dan tahliyesine başlandığını bildirdi.
Fatih Altaylı havuz medyasına ateş püskürdü! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İngiltere Savunma Bakanı Wallace'ın Türkiye ve Pakistan'da mülteci merkezleri kurulacağını açıklamasının ardından başlayan tartışmaları ve iktidar çevresinin açıklamalarını köşesine taşıdı.
Tahliyelere Taliban mı sızdı?.. Afganistan’da tahliyeler devam ederken, Avrupa ülkelerine getirilen Afganların hangi güvenlik taramalarından geçirildiğine dair kuşkular ve soru işaretleri artıyor.
Fatih Altaylı'dan "Afgan mülteci" tepkisi! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'ye gelen 300 bin Afgan'ın azımsanmaması gerektiğini söyledi.
Gülgûn Feyman'dan 'Taliban' istifası! Usta spiker Gülgûn Feyman, Taliban'a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden istifa etti.
Afganistan'da Taliban’dan sonra şimdi de IŞİD endişesi İngiliz The Times'a konuşan üst düzey yetkililer, "Kabil Havalimanı girişinde IŞİD'in canlı bombaları sivilleri hedef alabilir. Bu çok ciddi bir sorun" açıklamasını yaptı.
Sınırımızda çok sayıda erkek Afgan yakalandı Geçen hafta Taliban'ın başkent Kabil'i ele geçirmesinden sonra kaos ve şiddet tırmanıyor... Muhalifler direniş çağrısı yaparken, Türkiye sınırına giren çok sayıda Afgan, sabaha karşı askerin de katıldığı bir operasyona yakalandı.