Afganistan


Denizli'deki akıl almaz olayda 'zehirli pilav' itirafı!
Denizli'deki akıl almaz olayda 'zehirli pilav' itirafı! Denizli'de meydana gelen cinayette akıl almaz itiraf geldi.
8 ayda 69 bin kaçak göçmen sınır dışı edildi
8 ayda 69 bin kaçak göçmen sınır dışı edildi Göç İdaresi Başkanlığı, "Yılbaşından bugüne kadar 69 bin 692 kaçak göçmen sınır dışı edildi" açıklamasında bulundu.
272 Afgan göçmen sınır dışı edildi!
272 Afgan göçmen sınır dışı edildi! Konu ile ilgili olarak Kocaeli Valiliği tarafından yazılı bir açıklamada bulunuldu...
Afganistan 6.1 ile sarsıldı: Yüzlerce ölü var
Afganistan 6.1 ile sarsıldı: Yüzlerce ölü var Afganistan'ın Paktika bölgesinde sabaha karşı şiddetli bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre yüzlerce insanın yaşamını yitirdiği duyuruldu.
Afganistan'ın sembol isminden son dakika haberi
Afganistan'ın sembol isminden son dakika haberi Yıllar önce ABD'li fotoğrafçı Steve McCurry'nin çektiği ve National Geographic dergisine kapak olduğu fotoğrafla ünlenen "Afgan kızı" Şarbat Gula'nın Taliban'dan sonra ülkeden kaçtığı açıklandı.
Ankara'dan Taliban'a temkinli yaklaşım
Ankara'dan Taliban'a temkinli yaklaşım Taliban'ın tanınma konusunda uluslararası destek sağlamak amacıyla düzenlediği ülke ziyaretlerini değerlendiren diplomatik kaynaklar, Ankara'nın şu anda Taliban'ı tanıma pozisyonunda olmadığını, öncelikle söylemler ile eylemlerin birbirini tutup tutmadığını görmek gerektiğini belirttiler.
Taliban, Afganistanlı kadın voleybolcuyu katletti iddiası!
Taliban, Afganistanlı kadın voleybolcuyu katletti iddiası! Afganistan genç kadın milli voleybol takımında forma giyen Mahjabin Hakimi’nin, Taliban tarafından öldürüldüğü iddiası tüm dünyayı sarstı.