Afganistan

Yılmaz Özdil: "Türkiye’deki kravatlı Talibanlara…"
Yılmaz Özdil: "Türkiye’deki kravatlı Talibanlara…" Usta kalem Yılmaz Özdil, Afganistan’daki son gelişmeleri değerlendiren isimlerle ilgili çarpıcı ‘Taliban’ göndermesinde bulundu.
Afgan gazeteci: "Atatürk’ü dinleselerdi böyle olmazdı"
Afgan gazeteci: "Atatürk’ü dinleselerdi böyle olmazdı" Dünyanın gözyaşlarıyla ‘Gani nerede?’ diye sormasıyla tanıdığı Afgan kadın gazeteci Nazira Karimi’den dikkat çeken Atatürk çıkışı geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Afgan halkı için her türlü işbirliğine hazırız" Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Celil Nalçakan'dan gündem olan mülteci yorumu!
Celil Nalçakan'dan gündem olan mülteci yorumu! Ünlü oyuncu ve şarkıcı Celil Nalçakan’ın mültecilerle ilgili tepkisi sosyal medyada gündem oldu.
Uğur Dündar: "Birileri birtakım hesaplar yapmış"
Uğur Dündar: "Birileri birtakım hesaplar yapmış" Uğur Dündar, KRT’de yayınlanan programda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
Taliban sözcüsü canlı yayına çıkıp açıkladı!
Taliban sözcüsü canlı yayına çıkıp açıkladı! Taliban Sözcüsü Zabibullah Mücahit, Afganistan'da tüm tarafları kapsayacak hükümet kurmak istediklerini söyledi. Mücahit, Kabil'de düzenlediği basın toplantısında aralarında kadınların da bulunduğu yerli ve yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Merkez Bankası Başkanı Afganistan’dan kaçışını anlattı
Merkez Bankası Başkanı Afganistan’dan kaçışını anlattı Afganistan Merkez Bankası Başkanı ve Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanı Ajmal Ahmady, ülkeden kaçış hikayesini Twitter'dan anlattı. Pazar gününe kadar bankada olan Ahmady, o gün havalimanına gidişini, karşılaştıklarını ve kendini bir askeri uçağa atışını ayrıntılarıyla paylaştı.