Afganistan

Tanju Özcan, 'Afgan gazeteci’ sessizliğini bozdu!
Tanju Özcan, 'Afgan gazeteci’ sessizliğini bozdu! Tanju Özcan, kendisine ve Türk kadınlarına hakaret eden Afgan ‘gazeteci’ ile ilgili sessizliğini bozdu.
Afgan gazetecinin skandal videosuna soruşturma
Afgan gazetecinin skandal videosuna soruşturma Kendisini gazeteci olarak tanıtan ve sosyal medya yayınladığı videoyla Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a hakaret eden şahıs hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Demet Akalın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adı geçince paylaşımını hemen sildi
Demet Akalın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adı geçince paylaşımını hemen sildi Demet Akalın, Afganlılarla ilgili yaptığı paylaşımın altında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismi geçince panikledi. Ünlü şarkıcının yaptığı paylaşımı sildi.
Türkiye'ye sığınan Afgan gazeteciden skandal sözler!
Türkiye'ye sığınan Afgan gazeteciden skandal sözler! Afgan ‘gazeteci’ Sunatullah Saadat olduğu iddia edilen kişi hem Türk milletine hem de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ağır hakaretler savurdu.
ABD’den tepki çeken Türkiye kararı
ABD’den tepki çeken Türkiye kararı ABD Dışişleri Bakanlığı Pazartesi günkü açıklamasında ABD ile bağlantılı olduğu için Taliban’ın hedef alabileceği ancak Special Immigrant Visa (SIV) programına girememiş binlerce Afganın ABD’ye mülteci olarak yerleşme şansına sahip olacağını açıklamıştı.
The Economist’ten Afgan mülteciler analizi
The Economist’ten Afgan mülteciler analizi İngiliz The Economist dergisi, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi ve Taliban'ın ülkenin pek çok yerinde kontrolü ele geçirmesinin ardından çok sayıda Afgan sığınmacının İran sınırından Türkiye'ye ulaşmasıyla ilgili bir makale yayınladı.
Demet Akalın: "3.5 milyon Afgan geliyormuş, ne yapacağız?"
Demet Akalın: "3.5 milyon Afgan geliyormuş, ne yapacağız?" Mültecilerle ilgili tartışmalar devam ederken sürpriz bir çıkış da ünlü şarkıcı Demet Akalın'dan geldi.