aşı


Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili endişe veren açıklama
Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili endişe veren açıklama İsrailli bilim insanları, Türkiye'de de kullanılan Pfizer/BioNTech aşısının Omicron varyantına karşı etkisi ile ilgili sonuçları kamuoyuna duyurdu.
Pfizer’den Omicron açıklaması: 'Dördüncü doza ihtiyaç olacak'
Pfizer’den Omicron açıklaması: 'Dördüncü doza ihtiyaç olacak' BioNTech ile birlikte corona virüsü aşısı geliştiren Pfizer’ın CEO’su Dr. Albert Bourla, Omicron virüsüne dair önemli açıklamalarda bulundu. Bourla, üçüncü dozun yeterli olmayabileceğini belirtirken, 'Bence dördüncü doza ihtiyaç duyacağız" dedi.
Hamilelere aşının yanı sıra D vitamini takviyesi de şart
Hamilelere aşının yanı sıra D vitamini takviyesi de şart Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, pandemi sürecinde hamileler için aşı kadar D vitamini desteğinin de büyük önem taşıdığını belirtti…
DSÖ'den aşılarla ilgili sevindiren açıklama
DSÖ'den aşılarla ilgili sevindiren açıklama Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi, bugüne kadar Covid-19'a karşı uygulanan aşıların Omicron varyantına karşı da etkili olmaması için bir sebep olmadığını söyledi.
Omicron'a karşı 3’üncü doz uyarısı!
Omicron'a karşı 3’üncü doz uyarısı! Koronavirüsün Omicron varyantı dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye'deki uzmanlar, Delta'ya göre en az 6.5 kat daha hızlı yayılan Omicron'a karşı 3'üncü dozun önemine işaret ederek '2 doz Sinovac olanlar vakit kaybetmeden 3'üncü dozunu olmalı' uyarısı yaptı.
Covid-19 hatırlatma dozu ile ilgili çarpıcı araştırma
Covid-19 hatırlatma dozu ile ilgili çarpıcı araştırma Corona virüsü salgınına karşı geliştirilen Covid-19 aşıları ile ilgili dikkat çekici bir araştırma İngiltere'den geldi. Uzmanlar, Omicron varyantıyla ilgili de açıklama yaptı.
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor!
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor! Covid-19'un daha bulaşıcı ve aşıya dirençli türü olan Omicron varyantı dünyayı paniğe sürüklerken, pek çok ülke söz konusu varyanta karşı yeni seyahat yasakları ilan etmeye başladı.