aşı


Kızamık vakalarında artış! Bakan Koca İstanbul'a dikkat çekti
Kızamık vakalarında artış! Bakan Koca İstanbul'a dikkat çekti Son dönemin dikkatle takip edilen konularından biri olan kızamık vakalarındaki artışa Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar geldi. Bakan Koca İstanbul'daki duruma dikkat çekerek ve aşı uyarısı yaptı.
Bakan Koca: "Kızamığa bağlı ölüm iddiaları asılsız"
Bakan Koca: "Kızamığa bağlı ölüm iddiaları asılsız" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ülkemizde kızamık vakalarına bağlı ölümler olduğu yönünde medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili kaygı uyandıran iddialar asılsızdır" dedi.
Ece Seçkin sağlık durumunu açıkladı: "Tedavi edilebilir değil"
Ece Seçkin sağlık durumunu açıkladı: "Tedavi edilebilir değil" Sevilen şarkıcı Ece Seçkin'e pandemi döneminde yaptırdığı aşılar kabusu yaşattı.
Komplo teorileri havada uçarken Bill Gates'tan flaş mRNA aşısı açıklaması
Komplo teorileri havada uçarken Bill Gates'tan flaş mRNA aşısı açıklaması Aşı çalışmalarına verdiği destek nedeniyle hakkında pek çok komplo teorisi çıkan Bill Gates, yeni virüsün insan yapımı ve çok daha ölümcül olacağını savunarak dikkat çekti.
İngiltere Sağlık Bakanlığıyla BioNTech kanser aşısı için ortaklık yapacak
İngiltere Sağlık Bakanlığıyla BioNTech kanser aşısı için ortaklık yapacak İngiltere Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bugün BioNTech ile mRNA bazlı kanser aşısı için ortaklık yapacağını duyurdu.
Sinovac aşısının bir kanser türünün tedavisinde faydalı olduğu tespit edildi
Sinovac aşısının bir kanser türünün tedavisinde faydalı olduğu tespit edildi Bilim insanları Kovid-19 aşısının nazofarenks (üst yutak) kanserinin tedavisine yardımcı olabileceğini öne sürdü.
Covid aşılarının uzun vadede olumsuz etkileri araştırılacak
Covid aşılarının uzun vadede olumsuz etkileri araştırılacak Moderna ve Pfizer, Covid aşılarının uzun vadede sorunlara neden olup olmadığını araştıracak. Firmalar, aşılardan olumsuz etkilenen kişileri takip edecek ve sahip oldukları uzun vadeli olumsuz etkileri belirlemeye çalışacak.