aşı


Uğur Şahin ve Özlem Türeci Covid-19’dan kazandıklarını nereye harcadı?
Uğur Şahin ve Özlem Türeci Covid-19’dan kazandıklarını nereye harcadı? Türkiye’de de kullanılan corona virüsü aşısı Comirnaty ile birlikte milyarderler listesine giren ve dünyanın en zengin bilim insanlarından olan BioNTech’in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, İngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times’a konuştu.
Dünya Sağlık Örgütü’nden maymun çiçeği uyarısı
Dünya Sağlık Örgütü’nden maymun çiçeği uyarısı Dünyada 20’den fazla ülkede 300’den fazla vakada görülen yeni maymun çiçeği virüsü salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden yeni bir açıklama geldi.
BioNTech aşısının 5-11 yaş grubundaki çocuklara etkisi düşük
BioNTech aşısının 5-11 yaş grubundaki çocuklara etkisi düşük Araştırmalar, Covid-19'a karşı kullanılan Pfizer/BioNTech aşısının, beş ve on bir yaş grubu arasındaki çocuklarda etkisinin ergenlere ve yetişkinlere göre düşük olduğunu ortaya çıkardı.
Dördüncü Pfizer/BioNTech dozu Omicron’a karşı bir etki yaratmıyor
Dördüncü Pfizer/BioNTech dozu Omicron’a karşı bir etki yaratmıyor Dördüncü doz Pfizer/BioNTech aşısını belirli gruplar üzerinde uygulamaya başlayan İsrail'den endişe verici sonuçlar geldi. Bilim insanları dört doz Pfizer/BioNTech aşısının Omicron'a karşı etkisini gözler önüne serdi.
Omicron yayılımı Meclis’te de arttı
Omicron yayılımı Meclis’te de arttı Türkiye'de vaka rekorları kırılmasına sebep olan Omicron varyantı, Meclis’i de vurdu. Bazı isimler ikinci kez virüs kaparken son 10 gün içinde AK Parti’den toplam 9 milletvekili Covid-19’a yakalandı.
Bakan Koca’dan flaş aşı uyarısı: "Anında cevap vermez"
Bakan Koca’dan flaş aşı uyarısı: "Anında cevap vermez" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından aşıların yapılması konusunda çağrı yaptı.
Devlet Bahçeli Turkovac aşısı oldu
Devlet Bahçeli Turkovac aşısı oldu MHP lideri Bahçeli, sosyal medya hesabından Turkovac aşısı olduğunu duyurdu. Bahçeli aşı olduğu ana dair fotoğrafı da paylaştı.