aşı


DSÖ'den aşılarla ilgili sevindiren açıklama Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi, bugüne kadar Covid-19'a karşı uygulanan aşıların Omicron varyantına karşı da etkili olmaması için bir sebep olmadığını söyledi.
Omicron'a karşı 3’üncü doz uyarısı! Koronavirüsün Omicron varyantı dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye'deki uzmanlar, Delta'ya göre en az 6.5 kat daha hızlı yayılan Omicron'a karşı 3'üncü dozun önemine işaret ederek '2 doz Sinovac olanlar vakit kaybetmeden 3'üncü dozunu olmalı' uyarısı yaptı.
Covid-19 hatırlatma dozu ile ilgili çarpıcı araştırma Corona virüsü salgınına karşı geliştirilen Covid-19 aşıları ile ilgili dikkat çekici bir araştırma İngiltere'den geldi. Uzmanlar, Omicron varyantıyla ilgili de açıklama yaptı.
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor! Covid-19'un daha bulaşıcı ve aşıya dirençli türü olan Omicron varyantı dünyayı paniğe sürüklerken, pek çok ülke söz konusu varyanta karşı yeni seyahat yasakları ilan etmeye başladı.
Önemli uyarı: "Aşılıyken Kovid olan 6 ay beklesin" Çift doz Kovid-19 aşısı üzerinden 6 ay geçen 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için 3. doz aşı randevuları açılmış durumda. Uzmanlar, iki doz aşı olduktan sonra Kovid-19 geçiren kişilerin hatırlatma dozu olmak için 6 ay bekleyebileceğini söyledi.
Virüs hızlı, aşı yavaş! Ülkemizde günlük aşılanma sayısının düştüğünü ve maske-mesafe-hijyen kurallarına da artık dikkat edilmediğini belirten Aykaç, “Bu yüzden salgın baskılanamıyor” dedi.
Sağlık Bakanlığı güncel Corona virüs verilerini açıkladı Sağlık Bakanlığı, Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı.