Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı


Marmara’ya "balık ilavesi" gündemde
Marmara’ya "balık ilavesi" gündemde Marmara’dan 10 bin 700 metreküp müsilaj temizlendiğine dikkat çeken Bakan Kurum, Marmara’ya balık ilavesi yapılması; ayrıca avlanma ile ilgili bir kısıtlamanın getirilmesinin söz konusu olduğunu söyledi.
Bakan yardımcısının ikinci maaşı ortaya çıktı!
Bakan yardımcısının ikinci maaşı ortaya çıktı! CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’ın aldığı maaşı ortaya çıkardı.
Millet bahçeleri bakanlık bütçesini beşe katladı
Millet bahçeleri bakanlık bütçesini beşe katladı Bütçesi 3.3 milyar lira olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı millet bahçeleri için 16 milyar lira ayırdı. Rakam neredeyse bakanlık bütçesinin 5 katını buluyor.
Müteahhitler ‘yıkım’ için de sınıflandırılıyor
Müteahhitler ‘yıkım’ için de sınıflandırılıyor Geçen yılın sonunda yayımlanan yönetmelikle müteahhitler, iş deneyimi, teknik ve mali yeterliliklerine göre A, B,C, D, E, F, G gibi 15 sınıfa ayrılırken, her bir müteahhit sahip olduğu belgenin türüne göre belirlenen tutardaki işi yapabiliyor.
Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı
Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Cumhuriyet tarihinde böyle hız görülmemiştir. Kasap et, koyun can derdinde” dedi.
Haluk Levent: "Saros yağmalanıyor!"
Haluk Levent: "Saros yağmalanıyor!" Ahbap Derneği Genel Başkanı ve çevreci ünlü sanatçı Haluk Levent, BOTAŞ’ın Saros Körfezi’ne yapmak istediği FSRU (yüzer LNG depolama ve gazlaştırma ünitesi) doğal gaz limanı nedeniyle Sazlıdere Sahili'ni ziyaret etti. Burada yaşanan duruma tepki gösteren Levent, mini bir konser de verdi.
İSKİ itiraz edince park alanı arttı, konut alanı daraldı
İSKİ itiraz edince park alanı arttı, konut alanı daraldı İstanbul’un en eski gecekondu mahallesi Sarıyer Derbent için 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan imar planları, İSKİ’nin itirazı üzerine değiştirildi.