Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı


Bakanlık'tan İstanbul için 'deprem yasası'
Bakanlık'tan İstanbul için 'deprem yasası' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı “İstanbul Deprem Yasası” zemin güçlendirme, inşa süreci ve denetim konusunda önemli değişikler getirecek. Bakanlık gerektiğinde konutları mülk sahiplerinden izinsiz çat kapı denetleyecek.
Bakan Özhaseki: "Yerinde Dönüşüm projemize başvuru sayısı 155 bin 293'e ulaştı"
Bakan Özhaseki: "Yerinde Dönüşüm projemize başvuru sayısı 155 bin 293'e ulaştı" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yerinde Dönüşüm projemize başvurular her geçen gün artarak devam ediyor. Başvuru sayısı şu an itibarıyla 132 bin 394'ü konut, 22 bin 899'u iş yeri olmak üzere toplam 155 bin 293'e ulaştı" dedi.
İstanbul'un dönüşümü için ilk adım atıldı
İstanbul'un dönüşümü için ilk adım atıldı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin talimatıyla İstanbul'un kentsel dönüşüme hazırlanması için ilk istişare toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 ilçe belediyesinden temsilcilerin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.
Sokakta kurban kesip, atıklarını gömenlere 10 bin 319 lira ceza kesilecek
Sokakta kurban kesip, atıklarını gömenlere 10 bin 319 lira ceza kesilecek Kurban Bayramı'nda park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık yerlerde kesim yapanlara 3 bin 36 lira, kurban atıklarını toprağa gömenlere de 7 bin 283 lira ceza kesilecek.
Bakan Özhaseki'den İstanbul için kritik deprem uyarısı!
Bakan Özhaseki'den İstanbul için kritik deprem uyarısı! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki; CNN TÜRK'e önemli açıklamalarda bulundu.
Kemer Country'ye Millet Bahçesi
Kemer Country'ye Millet Bahçesi Demirören Grubu’nun kredi borcuna karşılık Ziraat Bankası’na devredilen ve villa inşaatlarının başladığı Kemer Country’nin golf sahaları için yapılan imar planlarının yürütmesi durduruldu.
Kemal Kılıçdaroğlu Kübra Par'a sert çıktı: "Bu gazetecilik mi?"
Kemal Kılıçdaroğlu Kübra Par'a sert çıktı: "Bu gazetecilik mi?" Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam HaberTürk'te canlı yayın konuğu oldu.