Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı
Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Cumhuriyet tarihinde böyle hız görülmemiştir. Kasap et, koyun can derdinde” dedi.
Haluk Levent: "Saros yağmalanıyor!"
Haluk Levent: "Saros yağmalanıyor!" Ahbap Derneği Genel Başkanı ve çevreci ünlü sanatçı Haluk Levent, BOTAŞ’ın Saros Körfezi’ne yapmak istediği FSRU (yüzer LNG depolama ve gazlaştırma ünitesi) doğal gaz limanı nedeniyle Sazlıdere Sahili'ni ziyaret etti. Burada yaşanan duruma tepki gösteren Levent, mini bir konser de verdi.
İSKİ itiraz edince park alanı arttı, konut alanı daraldı
İSKİ itiraz edince park alanı arttı, konut alanı daraldı İstanbul’un en eski gecekondu mahallesi Sarıyer Derbent için 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan imar planları, İSKİ’nin itirazı üzerine değiştirildi.
İstanbul’da iki rant projesi daha
İstanbul’da iki rant projesi daha Şehircilik Bakanlığı, İBB’yi ve Meclisini yine bypass etti. Kemerburgaz’daki orman arazisinden sonra Sarıyer’de SİT alanı, Beşiktaş’ta askeri alan yapılaşmaya açıldı...
Şehir ve konutlara ses düzenlemesi geliyor
Şehir ve konutlara ses düzenlemesi geliyor Hükümet, kentlerde akustik planlamanın yapılması, sakin, sessiz alanların korunması amacıyla stratejik gürültü haritalarının hazırlanması çalışmalarını hızlandırdı.
Millet bahçelerinin maliyeti 7 bakanlığın bütçesini geçti
Millet bahçelerinin maliyeti 7 bakanlığın bütçesini geçti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu'nda, Bakanlığının 2021 yılı bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaadi olan millet bahçelerinin maliyetini de açıkladı.