emekli


Taciz iddiasıyla yargılanan cami imamı emekli edildi Elazığ’da cami imamı olarak görev yapan ve 16 yaşındaki Y.S’ye 6 yıl boyunca taciz ettiği iddiasıyla yargılanan 51 yaşındaki H.K., emekli edildi.
Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TÜİK’in enflasyon rakamlarıyla, memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam yapılmasını eleştiren bir paylaşımda bulundu.
Meral Akşener: "Emekliye bu zamla ‘Aç kal’ diyorlar" İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli ve memur maaşına yapılacak zam oranı ile yıllık enflasyonun yüzde 14.6 açıklanmasını “’Aç kal’ diyorlar” sözleriyle eleştirdi.
Emeklilerin zamlı maaşları netleşiyor Milyonlarca emekli günlerdir merakla beklediği yeni zamlı maaşlarını bugün öğrenecek.
Emeklilerin gözü yüzde 7,96’lık zamda 2020’nin ikinci yarısındaki enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.96 olacak. Memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 3’lük zamma ilaveten yüzde 3.96 enflasyon farkı almaya hak kazanacak.
Emekliler yine intibaksız kaldı CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, emeklilerin intibak sorununun çözümü için hazırladığı kanun teklifinin doğrudan TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesini istedi. Ancak öneri AKP-MHP oylarıyla reddedildi.
Emeklilik sevincini yaşayamadan dolandırıcıların hedefi oldu! 53 yaşındaki Berat Dizar 5 Kasım’da emekli oldu, 20 Kasım’da ikramiyesinin 30 bin liralık kısmını sahte banka görevlisine kaptırdı.