emekli


Emekli maaşını çekmek için evden çıkan Bekir amcadan acı haber
Emekli maaşını çekmek için evden çıkan Bekir amcadan acı haber Sakarya’da 3 gün önce emekli maaşını çekmek için evinden çıkan ve bir daha da haber alınamayan Bekir Ayaz (80), dün fındık bahçesinde ölü bulundu.
Çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini içeren kanun kabul edildi
Çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmesini içeren kanun kabul edildi TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da, ‘Konutların Turizm Amaçlı Kullanılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ görüşülerek kabul edildi.
Cevdet Yılmaz: "Emeklilikte yaş yükseltme ile ilgili çalışmamız yok"
Cevdet Yılmaz: "Emeklilikte yaş yükseltme ile ilgili çalışmamız yok" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında 5 yıllık 12'nci Kalkınma Planı'nı görüşmek üzere toplandı. Hükümet adına komisyona katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.
Erol Mütercimler: "Emekliler yoksulluğa değil ölüme mahkum ediliyor"
Erol Mütercimler: "Emekliler yoksulluğa değil ölüme mahkum ediliyor" Ünlü yazar, eğitimci, araştırmacı ve televizyon programcısı Erol Mütercimler, YouTube kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Et ve Süt Kurumu'nun önündeki ucuz kıyma kuyrukları bitmiyor
Et ve Süt Kurumu'nun önündeki ucuz kıyma kuyrukları bitmiyor Zamlardan boğulan vatandaşlar ucuz kıyma alabilmek için yaz kış demeden ESK önünde sıra bekliyor. Kışın 89 lira olan kıymaya şimdi 180 lira ödüyor...
Zam yağmuru sürecek! Ünlü vergi uzmanından flaş açıklama
Zam yağmuru sürecek! Ünlü vergi uzmanından flaş açıklama Asıl sıkı maliye tedbirlerinin yerel seçimlerin ardından devreye alınacağını vurgulayan Vergi Uzmanı Dr. Ozan Bingöl, "Canımız fena yanacak, zamları iliklerimize kadar hissedeceğiz" dedi.
Dolandırıcıların son kurbanı emniyet müdürü oldu
Dolandırıcıların son kurbanı emniyet müdürü oldu Bursa'da yaşayan emekli emniyet müdürü C.D, sosyal medyada gördüğü "kart aidatı iadesi" reklamına tıkladıktan sonra kendisini, müşterisi olduğu özel bankadan aradığını belirten dolandırıcıya, telefonuna gelen şifreleri vererek mobil bankacılık hesabını kaptırdı. C.D'nin 277 bin lirası buhar oldu.