emekli


Memur emeklilerine ek zam tarihi belli oldu
Memur emeklilerine ek zam tarihi belli oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Emekli Sandığı kapsamındaki toplam 2 milyon 385 bin 799 kişinin 1 Temmuz 2022'den geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilecek.
Kani Beko: "En düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenmeli"
Kani Beko: "En düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenmeli" Açlık sınırının altında yaşayan ve geçim derdi ile boğuşan milyonlarca emekli maaş zammı bekliyor. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, asgari ücretin altında maaş alan emeklilerin ücretlerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesini istedi.
EYT’liye "kademeli" emeklilik!
EYT’liye "kademeli" emeklilik! Çalışma Bakanlığı bünyesinde, sözleşmeli personel, geçici-taşeron işçiler ve EYT’lilerle ilgili olarak üç ayrı komisyon kuruldu.
Memur, emekli zammı belli oldu
Memur, emekli zammı belli oldu TÜİK'in haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından 5 milyon memur ve 13.5 milyon emekliye yapılacak zam da belli oldu. İşte memur, emekli zam oranı ve yeni maaşlar…
Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?
Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2022 yılı Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını duyurdu.
AK Parti'den emekli zammı ve asgari ücret açıklaması geldi!
AK Parti'den emekli zammı ve asgari ücret açıklaması geldi! AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Haziranda başvuran hem aylığı hem ikramiyeyi zamlı alacak
Haziranda başvuran hem aylığı hem ikramiyeyi zamlı alacak Emeklilik dilekçesini verirken emekli aylığı ve maaşlara yapılan dönemsel artışlar büyük önem taşıyor. Dilekçenin verildiği tarih hem emeklilik gelirini hem de ikramiyeyi doğrudan etkiliyor.