emekli


Emeklinin bayram ikramiyesi artıyor
Emeklinin bayram ikramiyesi artıyor Hazine ve Maliye Bakanlığı ile AK Parti'nin ekonomi kurmayları yaklaşık 13.6 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleriyle ilgili düğmeye bastı.
Memura emekliye yüzde 30 zam garanti
Memura emekliye yüzde 30 zam garanti Türkiye İstatistik Kurumu Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) ilk 3 ayda yüzde 22.81’e ulaştığını açıkladı.
2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman verilecek?
2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman verilecek? 2022 emekli bayram ikramiyesi ödemeleri için gelecek resmi açıklama bekleniyor. 2021 yılında bin 100 TL olarak bayram ikramiyelerinin bu yıl zamlı şekilde hesaplara yatması bekleniyor. Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, 2022 bayram ikramiyesi ne kadar olacak?
EYT için 5 formül masada
EYT için 5 formül masada Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a (EYT) ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyetin geçen çarşamba günü TBMM’de AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile görüşmesi, EYT müjdesi bekleyenleri heyecanlandırdı.
Memur ve emekliye ek zam TBMM’de kabul edildi
Memur ve emekliye ek zam TBMM’de kabul edildi Memur ve emekliye ek zammını da içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
Polis, öğretmen ve din görevlisi maaşı en az 1150 TL artacak
Polis, öğretmen ve din görevlisi maaşı en az 1150 TL artacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kaymakam emrindeki çalışandan düşük ücret almayacak" çağrısı bu yıl hayata geçiyor.
Memur ve emeklinin gözü Meclis'te
Memur ve emeklinin gözü Meclis'te Meclis, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesaisini sürdürecek.