emekli


Asgari ücretten sonra sıra emekli maaşlarında Asgari ücret zammının açıklanmasından sonra gözler emekli maaşlarına çevrildi. Emekli maaşları için de iki formül konuşuluyor. Düşük maaşlılara seyyanen artış ve zam gündemdeyken de aynı zamanda emekliye enflasyon ve yüzde 25 zam formülü de masada.
Yaşlı yoksulluğu olan dördüncü ülkeyiz Türkiye’de milyonlarca emekli artık ancak 120 dolar eden 1.685 TL seviyesindeki emekli maaşına mahkumken, 65 yaş üstündeki yoksulluk hızla derinleşiyor.
Emekli ve memura enflasyon zammı! Kasım enflasyonunun açıklanmasının ardından emekli ve memurlara ödenecek fark da netleşmeye başladı. Kasım ayı verilerine göre, memur ve memur emeklileri yüzde 7.47 enflasyon farkı zammı hakkı kazandı.
Harika Avcı'dan 'emekliliği reddetti' iddiasına yanıt Sanatçı Harika Avcı'nın maddi zorluklar yaşadığı iddia edilmişti. Bir pansiyona yerleştirilen Avcı'nın ev kirası ve faturalarını bir iş insanı ile hayranının ödediği haberleri medyada yer almıştı.
Harika Avcı hakkında konuşulacak iddia Bir döneme şarkıları ve filmleriyle damga vuran Harika Avcı'nın maddi zorluklar çektiği, ev kirasını ödeyemediği iddia edilmişti.
Emeklilik için büyük avantaj Emeklilik için Kasım-Aralık ayında dilekçe vermek avantajlı. Aylığı yükseltecek en kolay çözüm SGK’ya bildirilen prime esas kazanç tutarının yükseltilmesi.
Memurun da emeklinin de maaşları eridi Temmuz ayında maaşı 4 bin 444 liraya yükselen en düşük dereceli memurun cebindeki para 4 ayda 280 lira azalarak 4 bin 164 liraya düştü.