emekli

Yılbaşı zammı uçtu maaş eksiye düştü
Yılbaşı zammı uçtu maaş eksiye düştü Hükümetin memur ve emekliye verdiği yılbaşı zammı 3 aylık enflasyonun altında kaldı. Memurun ocakta 4 bin 98 lira olan maaşının alım gücü 3 bin 951 liraya düştü.
Memur ve emekli zammı buhar oldu
Memur ve emekli zammı buhar oldu Memura yılbaşında 114 lira zam vermişlerdi, enflasyon iki ayda 99 lirasını geri aldı. Memurun elinde 15 lira zam kaldı. Reel zam verilmeyen emekli işçi, esnaf, çiftçi ise eksiye geçti.
Taciz iddiasıyla yargılanan cami imamı emekli edildi
Taciz iddiasıyla yargılanan cami imamı emekli edildi Elazığ’da cami imamı olarak görev yapan ve 16 yaşındaki Y.S’ye 6 yıl boyunca taciz ettiği iddiasıyla yargılanan 51 yaşındaki H.K., emekli edildi.
Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum"
Kılıçdaroğlu: "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TÜİK’in enflasyon rakamlarıyla, memur ve emeklilerin açlık sınırının altında bir zam yapılmasını eleştiren bir paylaşımda bulundu.
Meral Akşener: "Emekliye bu zamla ‘Aç kal’ diyorlar"
Meral Akşener: "Emekliye bu zamla ‘Aç kal’ diyorlar" İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli ve memur maaşına yapılacak zam oranı ile yıllık enflasyonun yüzde 14.6 açıklanmasını “’Aç kal’ diyorlar” sözleriyle eleştirdi.
Emeklilerin zamlı maaşları netleşiyor
Emeklilerin zamlı maaşları netleşiyor Milyonlarca emekli günlerdir merakla beklediği yeni zamlı maaşlarını bugün öğrenecek.
Emeklilerin gözü yüzde 7,96’lık zamda
Emeklilerin gözü yüzde 7,96’lık zamda 2020’nin ikinci yarısındaki enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.96 olacak. Memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 3’lük zamma ilaveten yüzde 3.96 enflasyon farkı almaya hak kazanacak.