Facebook

İstanbul Barosu’ndan WhatsApp ve Facebook açıklaması
İstanbul Barosu’ndan WhatsApp ve Facebook açıklaması Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.
Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlattı!
Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma başlattı! Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.
Twitter ve Facebook Trump’ın hesabını kilitledi!
Twitter ve Facebook Trump’ın hesabını kilitledi! ABD Başkanı Trump'ın Twitter'daki 88 milyon, Facebook'taki 35 milyon takipçili sosyal medya hesapları geçici olarak kilitlendi. Twitter söz konusu paylaşımların devam etmesi halinde hesabın kalıcı olarak askıya alınacağını açıkladı.
Selena Gomez'den Facebook'a olay suçlama
Selena Gomez'den Facebook'a olay suçlama Sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler arasında gösterilen Selena Gomez, Facebook'u pandemi sürecinde yalan haber yaymakla suçladı.
Reklam yaptırımı yolda!
Reklam yaptırımı yolda! Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getirilen yabancı sosyal medya platformlarından sadece ikisi aradan geçen altı ayda temsilcilik açmaya karar verdi.
WhatsApp ve Instagram satılabilir
WhatsApp ve Instagram satılabilir ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu ve ABD eyaletleri, Facebook’un rakiplerini satın almak için “satın al ya da yok et” stratejisi kullanarak küçük rakiplerini tuzağa düşürdüğünü belirterek dava açtı.
Sosyal medyada "temsilci" açmazı
Sosyal medyada "temsilci" açmazı BTK, 2 Kasım'a kadar Türkiye'de temsilci bulundurmayan Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tiktok, Periscope gibi sosyal medya şirketlerine, 10’ar milyon TL ceza kesti.