Facebook


Facebook’a bir dava daha!
Facebook’a bir dava daha! Facebook'un çatı şirketi Meta, yine bir dava ile gündemde. Davada; Facebook'un insanların tıbbi verilerini platformda hedefli reklamlar için izinsiz kullandığı iddia ediliyor.
Avukat Yusuf Erikel'den konuşulacak satırlar
Avukat Yusuf Erikel'den konuşulacak satırlar Ergenekon davası avukatı Yusuf Erikel, mesleğindeki tartışmasız başarıları kadar güçlü kalemiyle de takdir topluyor.
Meta’ya şok: Facebook kullanıcıları artmadı, hisseler çakıldı!
Meta’ya şok: Facebook kullanıcıları artmadı, hisseler çakıldı! Geçen yıl bünyesindeki Instagram ve Facebook’un gençlerin akıl sağlığını önemsemediğine dair iç yazışma ve belgelerin ifşa edilmesi sonrasında yeniden yapılanmaya girerek Meta adını alan şirket uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu…
Facebook Messenger konuşmaların ekran görüntüsü alınırsa bildirim gönderecek
Facebook Messenger konuşmaların ekran görüntüsü alınırsa bildirim gönderecek Facebook Messenger, kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında kullanıcıları uyararak gizliliği önemli ölçüde artırabilecek yeni bir özellik sunuyor.
Facebook temsilcilerinden TBMM'ye rapor
Facebook temsilcilerinden TBMM'ye rapor Facebook temsilcileri, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyelerinin sorularına ilişkin hazırladıkları raporu TBMM’ye gönderdi.
Facebook’a rekor tazminat davası
Facebook’a rekor tazminat davası Facebook'a, Rohingya Müslümanlarına yönelik soykırımı körüklediği iddiasıyla 265 milyar dolarlık dava açıldı.
Facebook’tan Çin'e olay suçlama!
Facebook’tan Çin'e olay suçlama! Facebook çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD'nin Covid-19 pandemisinde Çin'i suçlamak için oluşturulan Wilson Edwards adlı sahte İsviçreli biyolog profilinin aslında Çin devlet altyapı şirketleriyle ilişkili olduğunu söyledi.