Facebook


Pamir Pekin'den sahte hesaba şikayet Oyuncuların sosyal medyada sahte hesap kabusu bitmiyor.
Şaşırtan Facebook araştırması ABD'de 2020 seçimlerinde Facebook kullanıcılarının davranışları incelendi. Dezenformasyon yapan sayfaların, güvenilir haber kaynaklarına oranla 6 kat fazla beğeni alıp paylaşıldığı ortaya çıktı.
Facebook'ta yanlış bilgi yayılması devam ediyor! Sosyal medya platformu Facebook'un, "Yanlış bilgiyi yayanları durdurmak" zor şeklindeki açıklamasının ardından Alman MarshalL Fonu bünyesindeki bir düşünce kuruluşundan çarpıcı bir araştırma geldi.
Facebook'a yeni bir darbe daha Facebook, 2020 yılında satın aldığı Giphy'yi satmak zorunda kalabilir.
Facebook, aşı karşıtı kampanya yapan yüzlerce hesabı sildi Önde gelen sosyal medya platformlarından Facebook, aşı karşıtı yanlış bilgilerin yayılmaya çalışıldığı bir kampanyaya dahil olan yüzlerce hesabı kapattığını duyurdu.
TikTok, Facebook’un tahtını ele geçirdi! Yapılan bir araştırma, sosyal paylaşım platformu TikTok'un 2020'de en çok indirilen uygulama olduğunu ortaya çıkardı. TikTok böylelikle Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger'ı geride bırakmış oldu.
Apple'dan Facebook'a derin darbe! Apple, Eylül ayında kullanmaya başlayacağı yeni yazılım güncellemesiyle, veri arsızı haline gelen Facebook'a çok sert bir darbe vurmaya hazırlanıyor. Apple, yeni güncelleme ile birlikte Facebook'un ne zaman kamera ve mikrofona eriştiğini gösterecek.