fatura


Tek zamanlı tarife ile faturanızı düşürebilirsiniz
Tek zamanlı tarife ile faturanızı düşürebilirsiniz Vatandaşlar elektrik faturalarını düşürmenin yollarını ararken, 'tek zamanlı tarife' ile 'çok zamanlı tarife' seçeneklerinden hangisinin avantajlı olduğu tartışılıyor.
4.5 milyon abonenin gazı ve elektriği kesildi
4.5 milyon abonenin gazı ve elektriği kesildi Hayat pahalılığındaki artış nedeniyle 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesilirken 1 milyon 93 bin 581 abonenin ise doğalgazı kapatıldı.
Meclis’in iki aylık elektrik faturası 7 milyon 675 bin TL
Meclis’in iki aylık elektrik faturası 7 milyon 675 bin TL TBMM’nin elektrik faturalarının “ticarethane” statüsü ile faturalandırıldığı ortaya çıktı. 2022’nin ilk iki ayında TBMM’nin 7 milyon 674 bin 810 bin lira fatura ödediği belirtildi.
Elektrikte indirim sağlayacak formül
Elektrikte indirim sağlayacak formül Devlet, Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) üzerinden elektrik satacak. Elektrik tedarik şirketleri piyasadan aldıkları elektriğin en az yüzde 50, en fazla yüzde 90’ını EÜAŞ’tan almak zorunda olacak.
Yeni elektrik tarifesinde detaylar netleşiyor!
Yeni elektrik tarifesinde detaylar netleşiyor! Milyonların beklediği yeni elektrik tarifesi için detaylar netleşiyor. Son gelen bilgilere göre esnafa uygulanacak kademeli tarifede günlük 15 KWH planlaması öngörülürken, meskende de ilk kademede yüzde 18`e varan indirim bekleniyor.
Maliyeti kurtarmayan tostu yemek hayal oldu
Maliyeti kurtarmayan tostu yemek hayal oldu Çay-simit bile dar gelirlinin bütçesini sarsarken; tost yemek de hayal oldu. Esnaf, ortalama bir karışık tostun maliyetinin 15 lirayı bulduğunu, satış fiyatıyla eşitlendiğini söyledi. Gelen elektrik faturaları sonrası maliyet de kurtarmayınca esnaf makinenin fişi çekti.
Elektrik düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu
Elektrik düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu Elektrikte ortalama bir kademe miktarı belirlenerek, o kademenin altındaki esnafın faturası yüzde 25 daha indirimli olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, tüm dünyada enerji fiyatlarının yüzde 500'ler seviyesinde arttığı bu dönemde yeni bir destek paketini hayata geçirecek.