Hava Durumu

Bir haftalık buz devri bu gece başlıyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre bu geceden itibaren Türkiye aşırı soğukların etkisi altına girecek. Tüm Türkiye'de sıcaklıklar ciddi şekilde düşecek, karlı ve soğuk hava dalgası gelecek hafta sonuna kadar etkisini kaybetmeyecek.
İDO ve BUDO’da sefer iptalleri Marmara Denizi'ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) bazı seferleri iptal edildi.
Uzmanı uyardı: "Kara ve soğuğa doyacağız" Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yeni hava durumu raporuna göre İstanbul cuma gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek.
Dikkat! Hafta sonu donacağız! Birkaç gündür Türkiye genelinde kendini gösteren karlı hava durumu tahminlere göre hafta sonu tüm yurdu saracak. Cuma günü gelecek yeni soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıkları daha da düşecek, Türkiye adeta donacak.
Karlı hava durumu günlerce sürecek Yurdu etkisi altına alan karlı hava dalgası tahminlere göre uzun soluklu olacak. Yarın etkisini azaltması beklenen yağış hafta sonu kuvvetlenerek gelecek haftayı da içine alacak şekilde sürecek.
Yeni haftada donacağız! Meteoroloji'nin tahminlerine göre yeni haftada karlı günler geri dönüyor. Hava sıcaklıklarında düşüş yaşanırken, birçok noktada yağış gözlenecek.
Hafta sonu için yağmur ve kar uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre hafta sonu yağışlar devam edecek. Kar ve yağmur birçok şehri etkilemeyi sürdürecek.