Hava Durumu

THY’den kar yağışı düzenlemesi! THY, İstanbul Havalimanı’ndan 10 Mart’taki 185 seferini, AnadoluJet de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 20 iç hat seferini olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal etti.
Meteoroloji İstanbulluları uyardı: "20 santimetreye ulaşacak" Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ve küresel tahmin sistemlerinin uyardığı karlı hava dalgası yurda giriş yaptı, hava sıcaklıkları düşüşe geçerken yurdun iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Meteoroloji tarafından yayınlanan uyarıya göre İstanbul'da kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşacak.
Hava durumu uyarısı: Kar bugün başlıyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ve küresel tahmin sistemlerinin uyardığı karlı hava dalgası yurda giriş yaptı, hava sıcaklıkları düşüşe geçerken yurdun iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı.
Hava durumu sertleşiyor: Kar yağışına saatler kaldı! Son yılların en soğuk mart ayını yaşayan ülkemizi bu hafta kuvvetli kar yağışı bekliyor. Sibirya’dan gelecek soğuk hava dalgası yurdun hemen hemen tamamında kar yağışına sebep olacak. İstanbul ve Ankara’da 3 gün boyunca kuvvetli kar bekleniyor, İzmir’de ise bulutlu ve soğuk bir hava hakim olacak.
Hafta ortasında kara kış geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahmin haritasına ve küresel tahmin sistemlerinin verilerine göre hafta ortasında tüm yurdu kar ve soğuk hava saracak. Hava sıcaklıkları hızla düşecek, İstanbul dahil yurdun birçok şehrinde kar hakim olacak.
Meteoroloji’den uyarı: "Yağmurla başlayıp, karla bitecek" Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre yeni hafta yağışlı bir havayla başlarken hava sıcaklıkları adım adım düşecek. Haftanın son günlerinde birçok şehirde kar etkili olacak.
Hafta sonu kar ve yağmurla geçecek Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre cumartesi günü yurdu etkilemeye başlayacak olan yeni yağışlı hava dalgası, pazar günü kuvvetini artıracak ve yeni haftada da devam edecek.