Hava Durumu


Meteoroloji uyardı: Yüksek sıcaklıklar etkili olacak
Meteoroloji uyardı: Yüksek sıcaklıklar etkili olacak Türkiye genelinde yüksek sıcaklıklar etkili olmayı sürdürüyor. Sıcaklıkların İstanbul'da 34, İzmir'de 40, Ankara'da 35, Antalya'da 34 derecelere ulaşması bekleniyor. Diğer yandan Çankırı, Hakkari ve Van çevrelerinde yerel yağmurlar etkili olacak.
Meteoroloji’den 'aşırı sıcak' uyarısı!
Meteoroloji’den 'aşırı sıcak' uyarısı! Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üstünde seyretmesi beklenirken, özellikle Marmara Bölgesi’nde alışıla gelmemiş sıcaklıklar görülecek.
Meteoroloji'den yüksek sıcaklık ve sağanak uyarısı
Meteoroloji'den yüksek sıcaklık ve sağanak uyarısı Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu gök gürültülü sağanak yağışlı olurken, Marmara, Ege ve Akdeniz'de yüksek sıcaklıklar etkili olacak.
Antalya'da orman yangını
Antalya'da orman yangını Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman yangını çıktı. Ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahale ediyor.
Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak!
Meteoroloji saat verdi! 18 ilde "sarı" alarm: 3 bölgede kuvvetli sağanak! Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre; bugün yurt genelinde sağanak yağış beklenmekle birlikte, 3 bölgede şiddetli sağanak uyarısı yapıldı. 18 kentimiz için "sarı" alarm verildi. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacak.
Bodrum'da sıcaklık 40 dereceye çıktı; parklar ve sahiller doldu
Bodrum'da sıcaklık 40 dereceye çıktı; parklar ve sahiller doldu Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'da sıcaklık 40 derece ulaştı. Sıcak ve nemli havada bunalanlar denize girerek serinlerken, bazıları da şezlongları parka çekerek ağaçların altında gölgede dinlendi.
Meteoroloji'den sağanak yağmur ve yüksek sıcaklık uyarıları
Meteoroloji'den sağanak yağmur ve yüksek sıcaklık uyarıları Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.