kalp krizi

Genç olmak kalp hastalıklarından korumuyor!
Genç olmak kalp hastalıklarından korumuyor! Uzun yıllar orta ve ileri yaşta ortaya çıktığı düşünülen kalp hastalıkları son yıllarda gençlerde de arttı… Kardiyoloji Uzmanı Dr. Çiğdem Koca, bunun nedenlerine dikkat çekti.
Virüse değil kalbe yenildiler!..
Virüse değil kalbe yenildiler!.. Pandemi döneminde kalp krizi şikâyetleri başlayan hastaların 112 Acil’i aramaları 53 dakikadan 90 dakikaya çıktı. Hastaneye başvuranların sayısı yüzde 47 azaldı.
Kalp sağlığı için peynir ve krema
Kalp sağlığı için peynir ve krema Araştırmacılar peynir ve kremanın kalp problemlerini önleyebileceğini buldular. 4.000'den fazla yetişkinden alınan kan örneklerinin kullanıldığı araştırma, daha yüksek süt yağı alımına sahip olanların daha düşük kalp hastalığı riskine sahip olduğunu buldu.
Kalp krizi mi, göğüs ağrısı mı?
Kalp krizi mi, göğüs ağrısı mı? Göğüs ağrıları kalp krizini gösteren en sık belirtidir. Ancak bazı göğüs ağrıları kalbe bağlı değildir. Yine de böyle bir durumda kimileri paniğe kapılıp hastanenin yolunu tutarken; kimileri de ‘klima çarpmıştır’, ‘üşütmüş olabilirim’ gibi düşüncelerle doktora başvurmamaktadır.
Ünlü müzisyen kalbine yenik düştü
Ünlü müzisyen kalbine yenik düştü 90'lı yıllarda farklı ses tonu ve unutulmaz şarkılarıyla müzik dünyasında adından söz ettiren profesyonel müzisyen hayata gözlerini yumdu.
Liseli İrem kalbine yenildi
Liseli İrem kalbine yenildi Ankara'da lise öğrencisi İrem Sünger (15) servisle gittiği okulunda dersin başlamasını beklerken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Nazlı Kayı'yı yıkan ölüm haberi!
Nazlı Kayı'yı yıkan ölüm haberi! Hacı Sabancı ile Nazlı Kayı, cuma günü muhteşem bir düğünle dünyaevine girmeye hazırlanıyordu. Gelin Nazlı Kayı büyük acıyla sarsıldı...