kurtarılma


137 gündür denizde olan Fransız maceracı Türk denizciler tarafından kurtarıldı
137 gündür denizde olan Fransız maceracı Türk denizciler tarafından kurtarıldı 137 gün Atlantik Okyanusu'nda ilerleyen ve yakın bir süre önce 6 metrelik özel teknesiyle denizde kaybolan Fransız maceracı Didier Bovard Amerikan Sahil Güvenliği'nin uyarı mesajıyla, Porto Riko açıklarında Türk denizcilerin 6 saatlik operasyonuyla kurtarıldı.
Ordu'da sel sularında mahsur kalan 6 kişi kurtarıldı
Ordu'da sel sularında mahsur kalan 6 kişi kurtarıldı Fatsa'da etkili olan sağanak yağışın ardından Ilıca deresinde yaşanan taşkın nedeniyle sürüklenen bir otomobilde mahsur kalan 2 kişi ile heyelan nedeniyle evden çıkamayan 4 kişilik aile, ekiplerce kurtarıldı.
'Katalog' ile çalışan fuhuş çetesi, 'Katalog1' operasyonu ile çökertildi
'Katalog' ile çalışan fuhuş çetesi, 'Katalog1' operasyonu ile çökertildi Bursa merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, genç kızları, yüksek gelirli iş vaadiyle kandırıp, çektikleri fotoğraflarını katalog haline dönüştürerek fuhşa zorlayan şebeke çökertildi. ‘Katalog1’ adı verilen operasyonda, 17 şüpheli gözaltına alınırken, 4'ü yabancı uyruklu, 22 kadın kurtarıldı.
Arnavutköy'de yangında mahsur kalanları itfaiye kurtardı
Arnavutköy'de yangında mahsur kalanları itfaiye kurtardı Arnavutköy'de 5 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. Yangında mahsur kalan bir kişiyi itfaiye kurtardı. Bir kişinin ise çatıda sigara içerek kurtarılmayı beklemesi kameraya yansıdı.
Boğulma tehlikesi geçiren Kaan'ı, çevredekiler kurtardı!
Boğulma tehlikesi geçiren Kaan'ı, çevredekiler kurtardı! Bodrum'da serinlemek için girdiği denizde boğulma tehlikesi geçiren Kaan Yıldız (20), sahildeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
Felaketten dönüldü! 583 göçmen kurtarıldı!
Felaketten dönüldü! 583 göçmen kurtarıldı! Jandarma, MİT ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda Türkiye'deki kaçak göçmenleri deniz yolu ile Romanya'ya götürme hazırlığındaki organize suç örgütü üyesi 15 şüpheli yakalandı. Operasyonda, 583 kaçak göçmenlerin bulunduğu tekneler batmak üzereyken kurtarıldı.
Yıkılan binalarda 'cenin pozisyonu' daha çok hayat kurtarıyor
Yıkılan binalarda 'cenin pozisyonu' daha çok hayat kurtarıyor Türkiye'den dört araştırmacı, 'çök-kapan- tutun' tekniği ile 'cenin pozisyonu'nu bilimsel olarak karşılaştırdı. Sonuçlar, Türkiye gibi binaların yıkılma riskinin yüksek olduğu ülkelerde, cenin pozisyonunun daha çok hayat kurtardığını ortaya koydu.