kurtarılma

Genç mühendis depremin 100. saatinde kurtarıldı!
Genç mühendis depremin 100. saatinde kurtarıldı! Hatay'ın Antakya ilçesindeki 600 Evler konutlarında sağ olduğu değerlendirilen 7 kişi için çalışma yapılırken, 100'üncü saatte 30 yaşındaki inşaat mühendisi Hikmet Yiğitbaş, yaralı olarak çıkartıldı.
Avrupa Birliği'nin şimdiye kadarki en büyük arama-kurtarma operasyonu
Avrupa Birliği'nin şimdiye kadarki en büyük arama-kurtarma operasyonu Avrupa Birliği’nin Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısında Sivil Koruma Mekanizması aracılığıyla şimdiye kadar ki en büyük arama-kurtarma operasyonunu yürüttüğü belirtildi.
Diyarbakır'da 72 saat sonra mucize kurtuluş!
Diyarbakır'da 72 saat sonra mucize kurtuluş! Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen ve yıkımların olduğu Diyarbakır’da 8 katlı Yoldaş Apartmanı’nda ses alınması üzerine başlatılan kurtarma çalışmasında Yazgül Çaçan, depremin 72’nci saatinde bulunduğu yerden çıkarıldı.
Adıyaman'da Ahmet sevinci yaşandı
Adıyaman'da Ahmet sevinci yaşandı Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Adıyaman'da enkaz altında kalan 7 yaşındaki Ahmet Erdem, 70 saat sonra sağ kurtarıldı.
Evlatlarını göçük altında nefesiyle hayatta tutan annenin sözleri yürek yaktı!
Evlatlarını göçük altında nefesiyle hayatta tutan annenin sözleri yürek yaktı! Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından Gaziantep'teki evlerinin enkazından 12 saat sonra çocukları Resul Yakup (6) ve kızı Aybike (2) ile yaralı olarak kurtarılan Kader Ercan (30), tedavi için getirildikleri Bursa'da yaşadığı felaketi anlattı.
Sevenlerinin endişeyle beklediği Habil 65 saat sonra enkazdan sağ kurtarıldı
Sevenlerinin endişeyle beklediği Habil 65 saat sonra enkazdan sağ kurtarıldı Malatya'da yıkılan 50'nci Yıl Apartmanı'nın enkazında mahsur kalan Habil Mordeniz (42), 65 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.
Kahramanmaraş'ta Berivan, 62 saat sonra enkazdan yaralı çıkarıldı
Kahramanmaraş'ta Berivan, 62 saat sonra enkazdan yaralı çıkarıldı Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, enerji sistemleri mühendisi Berivan Yılmaz (24), 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde mahsur kaldığı enkazdan 62 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.