kurtarılma

19 Avrupa ülkesinden 27 ekip seferber edildi
19 Avrupa ülkesinden 27 ekip seferber edildi Avrupa Kriz Yönetimi Komiseri Janez Lenarcic şimdiye kadar 19 Avrupa ülkesinden 27 arama-kurtarma ve sağlık ekibinin depremden sonra Türkiye’ye yardım etmek için seferber edildiğini duyurdu.
Hatay'da 41 saat sonra gelen mutluluk! Ailesi sevinç gözyaşlarına boğuldu!
Hatay'da 41 saat sonra gelen mutluluk! Ailesi sevinç gözyaşlarına boğuldu! Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ferhat Gökçeoğlu, depremde yıkılan bir apartmanın enkazından 41 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Gökçeoğlu'nun kurtarılması çalışmasına katılan kardeşi ve yakınları sevinç gözyaşları döktü.
Enkazdan sağ olarak kurtuldular
Enkazdan sağ olarak kurtuldular Enkaz altından sağ çıkarılanlar umut oldu.
Şevval'in saatler sonra mucize kurtuluşu
Şevval'in saatler sonra mucize kurtuluşu Hatay'da yıkılan 5 katlı müftülük lojmanının altında kalan Şevval Deniz'i (16), depremden 22 saat sonra Kütahya'dan giden itfaiye ekipleri kurtardı. Şevval, kendisini kurtaran ekiplere sarılıp, gözyaşı döktü.
Japon arama kurtarma ekibi Türkiye'ye geldi
Japon arama kurtarma ekibi Türkiye'ye geldi Japonya hükümeti tarafından görevlendirilen 18 kişilik arama kurtarma ekibi, deprem bölgelerinde çalışmalara katılmak üzere Türkiye'ye geldi. Arama kurtarma ekibi şefi Hideaki Yamamoto, Japonya olarak Türk halkının yanında olduklarını söyledi.
MSB: "Hatay'da enkaz altındaki Buse kurtarıldı"
MSB: "Hatay'da enkaz altındaki Buse kurtarıldı" Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hatay'da görev yapan Doğal Afet Arama Kurtarma Taburu'nun, enkaz altında kalan Buse isimli genci kurtardığını duyurdu.
Kurtarma ekipleri zamanla yarışıyor
Kurtarma ekipleri zamanla yarışıyor Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda ilde yıkım var.