Microsoft


Resmen boşanan Gates çifti serveti eşit olarak paylaştı
Resmen boşanan Gates çifti serveti eşit olarak paylaştı Son yılların en pahalı boşanma davalarından biri sonuçlandı. ABD'li milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates yollarını resmi olarak ayırdı. Çiftin 130 milyar dolarlık serveti eşit olarak paylaştığı belirtiliyor. Melinda Gates, soyadını kullanmaya da devam edecek.
Google ve Microsoft ikinci çeyrekte gelirini artırdı
Google ve Microsoft ikinci çeyrekte gelirini artırdı ABD’nin teknoloji devleri Microsoft ve Google’ın bağlı olduğu şirket Alphabet, bu yılın ikinci çeyreğinde net kâr ve gelirini artırdı.
Microsoft'tan 'casus yazılım' itirafı!
Microsoft'tan 'casus yazılım' itirafı! Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan ABD merkezli Microsoft bir açıklama yaparak, İsrail merkezli bir hacker şirketinin kullandığı casus yazılımı engellediklerini duyurdu.
Bill Gates, Melinda Gates'e milyar dolarlık hisseleri devretti
Bill Gates, Melinda Gates'e milyar dolarlık hisseleri devretti Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates'in boşanma sürecinde yeni bir detay ortaya çıktı. Bill Gates'in eşini aldattığı iddiaları ayyuka çıkarken, Melinda Gates'e milyar dolarlık hisseleri devrettiği duyuruldu.
ABD'de büyük siber panik yaşanıyor!
ABD'de büyük siber panik yaşanıyor! Amerika'da siber saldırılar yeniden gündeme geldi. Çin bağlantılı olduğu ileri sürülen siber korsanlar, Microsoft’un haberleşme sistemi üzerinden 30 binden fazla şirket ve kuruma sızdı.
Şok!.. Microsoft’u Bitcoin ile soydu!
Şok!.. Microsoft’u Bitcoin ile soydu! Microsoft’u 10 milyon dolar soyan eski yazılım mühendisi 9 yıl hapis ceza aldı. Kendisine Tesla araba ve göl kenarında bir ev satın alan Volodymyr Kvshuk çaldığı parayı geri ödeyecek.