Nureddin Nebati


Bakan Nebati: "Fırsatçılık yapanlara hesabını soracağız"
Bakan Nebati: "Fırsatçılık yapanlara hesabını soracağız" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, önceki gün AK Parti’nin Kızılcahamam kampında yaptığı değerlendirmede, döviz piyasasında istikrarı sağlamak için devreye alınan Kur Koruma Mevduatın (KKM) bütçeye maliyetinin 21,1 milyar TL’yi bulduğunu söyledi.
Bakan Nebati’den enflasyon mesajı
Bakan Nebati’den enflasyon mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği Genel Kurulu'nda konuştu. Enflasyonun geçici olduğu tezini yineleyen Nebati, "Fiyat istikrarını kalıcı olarak sağlamak için çalışıyoruz" dedi.
Ucuz gıda seferberliği başlıyor
Ucuz gıda seferberliği başlıyor Gıda fiyatlarını düşürmek için “Birlikten Berekete” seferberliği başlatılıyor. Ürün takibini anlık yapacak dijital sistemle fiyatlar aşırı şişirilmeyecek ve stokçuluk ortadan kalkacak.
Fatih Altaylı o düzenlemeye sert çıktı!
Fatih Altaylı o düzenlemeye sert çıktı! Fatih Altaylı, online alışveriş ortamlarına ve tedarik sistemleri ile ilgili yapılan yasal düzenlemenin yatırımcıyı kaçıracağını savunurken, "Ne dış gücü kardeşim. Türkiye’nin önündeki tek engel iç güçler" dedi.
Ucuz gıda için dört koldan destek
Ucuz gıda için dört koldan destek Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, tarımda yeni destekleri açıkladı. Çiftçiye kredi üst limiti iki katına çıkarken, tarımsal desteğe vergi muafiyeti getirildi. Tarımsal üretime verilen destek 29 milyara yükseldi.
Boğaziçi'nin dekanı, Nureddin Nebati'nin kuzeni çıktı!
Boğaziçi'nin dekanı, Nureddin Nebati'nin kuzeni çıktı! Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Kuran’ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kuzeni olduğunu yazdı.
Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum"
Bakan Nebati: "Türk Lirası’nda daha fazla değer kaybı beklemiyorum" Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’de enflasyonunun Nisan ayında yüzde 50’nin altında bir seviyede zirve yapacağını ve TL’nin bu yıl istikrara kavuşmasını beklediğini söyledi.