Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL olacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL olacağını açıkladı

NTV-Star TV özel yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen canlı yayında, gazeteciler Seda Öğretir, Nazlı Çelik, Ahmed Arpat ve Burhanettin Duran'ın sorularını cevaplandırdı.

Erdoğan, özel yayında Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeleri değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?' sorusuna, "Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlısı olsun" yanıtını verdi. 

TÜM EMEKLİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN'

En düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter hesapından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın müjdesini paylaştığı üzere en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Tüm emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de yaptığı paylaşımda, "Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet anlayışıyla emeğin ve emeklinin yanında. En düşük emekli maaşını 7500 TL’ye yükseltiyoruz" dedi. 

DHA