sağlıklı beslenme


Karpuz diyeti sağlıklı mı, değil mi?
Karpuz diyeti sağlıklı mı, değil mi? Karpuz diyetinin, yaz aylarında zayıflamak için uygulanan yanlış bir yöntem olduğuna değinen Uzman Diyetisyen Merve Öz, “Tek bir besin grubunun bulunduğu bir beslenme programı kabul edilemez” dedi ve bu diyetin sakıncalarını açıkladı.
Aşırı maden suyu tüketimi böbrek taşı riskini artırabilir
Aşırı maden suyu tüketimi böbrek taşı riskini artırabilir Aşırı maden suyu tüketiminin böbrek sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabileceğini söyleyen Nefroloji Uzmanı Dr. Bahtışen Güven önemli açıklamalarda bulundu.
Her gün kahve içmek sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Her gün kahve içmek sağlığımızı nasıl etkiliyor? Kahveyle aranız nasıl? Prof. Dr. Erk’e göre hiç içmiyorsanız ya da ölçüyü kaçırıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Ancak her gün makul düzeyde tüketiyorsanız özellikle beyin, karaciğer, böbrek, prostat ve bağırsak sağlığınıza fayda sağlamış oluyorsunuz.
Kimi insanlar neden yaşından büyük veya genç gösterir?
Kimi insanlar neden yaşından büyük veya genç gösterir? Her ne kadar yaşlanma doğal bir süreç olsa da kimileri daha genç, kimileri de yaşından daha büyük gösterebilir.
Spor takviyelerine dikkat! Beyin kanaması, kalp krizi riski!
Spor takviyelerine dikkat! Beyin kanaması, kalp krizi riski! Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre spor takviyesi ürünlerin etkilerinin yüzde 40’ı yanlış. Etikette yazan bileşenler ürünün içeriğinde bulunmuyor.
Irmak Arıcı nasıl zayıfladığını açıkladı
Irmak Arıcı nasıl zayıfladığını açıkladı Güzel şarkıcı Irmak Arıcı, bu yıl fit fiziğiyle dikkatleri üstüne çekti.
Uzmanından sağlıklı beyin için 8 öneri
Uzmanından sağlıklı beyin için 8 öneri Hem bilişsel hem de fiziksel işlevleri en iyi şekilde gerçekleştirmek için beyin sağlığının korunması gerekiyor.