sağlıklı beslenme


İftar sofrasındaki asitli içecekler vücuda zarar veren maddelerle dolu!
İftar sofrasındaki asitli içecekler vücuda zarar veren maddelerle dolu! Medipol Mega Üniversite Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Vedat Göral, asitli içeceklerin vücuda zarar veren maddelerle dolu olduğunu söyleyerek, doğal meyve sularının daha sağlıklı olduğunu belirtti.
Uzmanından Ramazanda mide sorunlarına karşı baharat uyarısı
Uzmanından Ramazanda mide sorunlarına karşı baharat uyarısı İftar ve sahurda sindirim sistemini yoracak ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınmanın önemli olduğunu söyleyen Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nden Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Kocaman, bunun yerine, uzun süre tok tutan ve sindirimi kolay yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.
Cem Yılmaz, Necla'sıyla sarmaş dolaş görüntülendi
Cem Yılmaz, Necla'sıyla sarmaş dolaş görüntülendi Cem Yılmaz, yeni kız sevgilisi Necla Karahalil ile Tekirdağ'da objektiflere yakalandı.
Aşırı tuz tüketimi kalp sağlığını tehdit ediyor
Aşırı tuz tüketimi kalp sağlığını tehdit ediyor Güven Çayyolu Cerrahi Tıp Merkezi Kardiyoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Semra Topçu, 11- 17 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası nedeniyle tüketimiyle 'alarm' veren tuz hakkında uyarılarda bulundu.
Uzmanından Ramazanda metabolik sendroma karşı 'baklava' uyarısı
Uzmanından Ramazanda metabolik sendroma karşı 'baklava' uyarısı İSÜ Liv Hospital Bahçeşehir Beslenme ve Diyet Kliniği’nden Diyetisyen Serkan Aksoy, ramazan ayında tatlı tüketimi konusunda uyarılarda bulundu.
Diyabet, hipertansiyon ve kalp hastaları oruç kararını doktor ile almalı!
Diyabet, hipertansiyon ve kalp hastaları oruç kararını doktor ile almalı! Güven Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dr. Barış Doğukan Işıkoğlu, bu yıl günlük ortalama 13-15 saat arasında değişecek uzun süreli açlık dönemleri için kronik sağlık sorunları olanlara uyarılarda ve beslenme tavsiyelerinde bulundu.
Ramazan'da sindirerek yiyin ve yeterli miktarda su için
Ramazan'da sindirerek yiyin ve yeterli miktarda su için Medipol Mega Üniversite Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Asya Naz Al, bu yıl imsak ve iftar arasının yaklaşık 13-14 saatlik bir açlık gerektirdiğini söyleyerek dengeli beslenme uyarısında bulundu.