sağlıklı beslenme


Hastalanmamak için sağlıklı beslenin Mevsim bahar... Hava değişikliklerinin bünyemizi olumsuz etkilememesi ve hastalıklara kapı aralamaması için bağışıklığımızı güçlendirmemiz şart. Peki bünyemizi korumaya almak için neler yapmalı, nelere dikkat etmeliyiz?
Bir bardak ılık ballı süt mutluluk verir Ballı süt içmek, serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur.
Bağışıklık destekçisi gıdalara önem verin Uzmanlar salgında en çok bağışıklık sisteminin güçlü olmasına ihtiyaç duyduğumuzu söyleyerek, bunun için nasıl yaşamamız ve neleri tüketmemiz gerektiğine dikkat çekti.
Protein kaynağı yumurta! Yumurta vücudumuzun üretemediği, dışarıdan almamız gereken bütün aminoasitlerin tamamını içerir. Ve 'örnek protein' olarak adlandırılır.
Şeker hastalığında beslenme neden önemli? Diyabet yani şeker hastalığında ilaç ve insülin kullanımı kadar beslenme de tedavinin bir parçası. Peki şeker hastalarının diyet programında ve beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenler neler?
Burcu Esmersoy 'ekmek' açıklamasından çark etti Geçtiğimiz günlerde 21 yıldır beyaz ekmek yemediğini söyleyerek şaşkınlık yaşatan sunucu Burcu Esmersoy, kısa süre içinde bu söylemini değiştirdi.
Dokuz adımda sağlıklı beslenme! Pandemide bir yandan Covid-19’dan, bir yandan da kronik hastalıklardan korunmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük.