uyku


Her gün 7-8 saat uyumak inme riskini azaltıyor
Her gün 7-8 saat uyumak inme riskini azaltıyor Yapılan bir araştırma, düzenli olarak iyi bir gece uykusu uyumanın felç geçirme riskini azalttığını ortaya çıkardı.
En iyi uyku açma yöntemleri!
En iyi uyku açma yöntemleri! Sabah erken saatlerde kalkıp, okula veya işe gitmek çoğumuz için işkence haline gelen rutinlerden biri.
Yatağın solunda uyuyanlar daha pozitif uyanıyor!
Yatağın solunda uyuyanlar daha pozitif uyanıyor! British Wool tarafından yapılan araştırma, yatağın sol tarafında uyuyan kişilerin, sağ tarafta uyuyanlara kıyasla uyandıklarında iyimser hissetme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.
Yaz gecelerinde serin bir uykunun ipuçları
Yaz gecelerinde serin bir uykunun ipuçları Her şeye rağmen yaz aylarında da huzurla uyumak mümkün. İşte bunun için uzmanlardan birkaç basit tüyo…
10 saatten fazla uyku kanser riski taşıyor!
10 saatten fazla uyku kanser riski taşıyor! Uykunun sağlık etkilerine bir yenisi daha eklendi. Bugüne kadar hep az uyumanın zararlarını konuşurken yakın zamanda Japonya’da yapılan bir çalışma fazla uyumanın da kanser riskini artırdığını ortaya koydu.
Sevda Erginci'ye uyku haram oldu
Sevda Erginci'ye uyku haram oldu TRT'nin başrolünü Ekin Mert Daymaz'la paylaştığı 'Seni Kalbime Sakladım' dizisinde yer alan oyuncu Sevda Erginci, uyku sorunu yaşadığını söyledi.
Uykusuzluk problem olmaktan çıkacak
Uykusuzluk problem olmaktan çıkacak Uzmanlar, uykusuzluk sorununu haplar yerine özel bir uyku uygulamasıyla tedavi etmeyi planlıyor.